×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Uzmanību: pieaug personas datu izkrāpšanas mēģinājumu skaits

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējā laikā aktivizējušās personas, kas, maldinot iedzīvotājus, izkrāpj personu datus un informāciju par pieeju internetbankai, maksājumu karšu numuriem, tādējādi uz cietušo personu vārda noformējot aizdevumus un iegādājoties preces. “Vēlamies brīdināt iedzīvotājus būt modriem un vērīgiem, un savus datus nevienam neizpaust,” brīdina Valsts policijā.

Cilvēki tiek maldināti pēc dažādiem viltvāržu izstrādātiem “scenārijiem”: tiek piedāvāts darbs un darba vietas grāmatvedībai it kā nepieciešami konta dati, internetbankas pieejas dati, maksājumu kartes numura informācija utt. Tiek lūgts iesniegt pases kopijas, kā rezultātā krāpnieku rokās ir visas kārtis, lai to izmantotu noziedzīgiem mērķiem.

Policija aicina būt uzmanīgiem un informāciju par sevi nesniegt personām, par kuru identitāti nevarat pārliecināties, tai skaitā, darba devējiem, kuri prasa no šādus datus.

Nereti krāpnieki cilvēkus pierunā atvērt kontus, pieslēgt internetbanku, lai it kā izlīdzētu kādam cilvēkam, lai veiktu naudas pārvedumus no ārzemēm, saņemtu algu un citus maksājumus, aizbildinoties, ka pašiem kontu atvērt nav iespējams vai konts kādu iemeslu dēļ ir bloķēts. Arī šādos gadījumos, dati var tikt izmantoti noziedzīgiem mērķiem – kredītiem, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un citām darbībām, kas radīs zaudējumus patiesajam konta īpašniekam.

Krāpnieki cilvēkus uzrunā uz ielas, kā arī dažādās interneta vietnēs – sociālajos tīklos, iepazīšanās portālos, atsaucoties arī uz sludinājumiem ss.lv. Jāsecina, ka viņu fantāzijai un pārliecināšanas spējām nav robežu.

“Vēlreiz atgādinām, ka dokumenti, bankas karšu numuri, konta numuri, internetbankas paroles, kodu kartes ir katra īpašnieka personīgā informācija un nevienam citam tā nav jānodod. Ja tomēr esat kļūdījušies un kļuvuši par krāpnieku upuriem, lūdzam ziņot par to policijai,” aicina VP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+