×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Uzmanību! Tuvojas “Šausmu autobuss”!

Agneses Zeltiņas fotoAgneses Zeltiņas foto

Nacionālajā teātrī šodien pirmizrādi piedzīvos izrāde “Šausmu autobuss” bērniem vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem, kas tapusi, iedvesmojoties no Paula van Lona grāmatas.

Izrādes veidotāji norāda, ka tā ir šausmu izrāde bērniem bez pieaugušo pavadības – bērni līdz astoņu gadu vecumam un pieaugušie netiks ielaisti. Izrādi arī neiesaka bērniem ar pastiprinātu baiļu, trauksmes sajūtu un klaustrofobiju.

Teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča teica, ka intrigas saglabāšanai neko daudz par iestudējumu nedrīkst atklāt, taču pastāstīja, ka ceļā uz izrādi skatītājus gaida piedzīvojumi ar bailēm un to pārvarēšanu. “Bailes bieži tiek uztvertas kā negatīvas emocijas, tomēr bērniem tās piedzīvot mākslas formā ir ne tikai vajadzīgs, bet arī nepieciešams process,” stāsta režisors Kārlis Krūmiņš. “Agrāk bija daudz šausmu pasaku, daudzas no tām mūsdienās tiek cenzētas, jo šodien aktuāls ir pozitīvisms.” Izrādes pamatā ir nīderlandiešu rakstnieka Paula van Lona sērija par Šausmu autobusu, kurā autors piedāvā asprātīgi risinātu, tradicionālajā folklorā un mūslaiku leģendās sakņotu humora un baiļu kombināciju. Latviešu valodā tulkota cikla pirmā grāmata, kas iznākusi 1991. gadā. Radošā komanda to visai ievērojami papildinājusi ar latviešu šausmu stāstu sižetiem.

Režisors un teksta autors – Kārlis Krūmiņš, izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa. Lomās iejutīsies Zane Dombrovska, Līga Zeļģe, Artis Drozdovs, Jānis Vimba, Kārlis Reijers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+