Ekonomika
Nauda

Regulators nosauc valstis, kurās nav pieejams “viesabonē kā mājās” 16

Foto-Shutterstock

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija aicina svētku laikā, dodoties atpūtā uz ārzemēm, pārliecināties, vai konkrētajā valstī maksa par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi tiek nodrošināta par tādām pašām cenām, kā pašmāju mobilo sakaru operators piemēro iekšzemes tarifiem jeb “viesabonē kā mājās”.

Lietotājiem ir tiesības izmantot viesabonešanas pakalpojumus, proti, nemaksāt papildu maksu par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi, dodoties uz 28 Eiropas Savienības valstīm un 3 Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Lietotājiem, kuri plāno doties uz tām 18 Eiropas valstīm, kurās tiek piemērots atšķirīgs viesabonēšanas režīms, būs jāmaksā par zvaniem, īsziņām un datu izmantošanu atbilstoši mobilo operatoru noteiktajiem viesabonēšanas tarifiem. Valstis, kurās nav pieejams “viesabonē kā mājās” režīms ir:

Andora
Šveice
Turcija
Monako
Sanmarino
Albānija
Baltkrievija
Krievija
Bosnija un Hercegovina
Kosova
Ukraina
Gruzija
Azerbaidžāna
Armēnija
Maķedonija
Moldova
Montenegro
Serbija

Regulators aicina lietotājiem būt īpaši uzmanīgiem, atrodoties valstu pierobežu zonās, kur mobilais tīkls bieži vien automātiski pieslēdzas kaimiņvalsts tīklam ar spēcīgāku signālu, bet kurās nedarbojas “viesabonē kā mājās” princips. Šādi populāri ceļojumu galamērķi gaidāmo svētku sezonas laikā ir Šveices tuvumā esošie Vācijas dienvidu un Austrijas, Francijas un Itālijas reģioni.

Lai lietotāji izvairītos no neplānoti lieliem rēķiniem par zvaniem, īsziņām un datu izmantošanu, Regulators aicina pievērst uzmanību sava mobilā telefona uzstādījumiem, aktivizējot manuālu tīkla izvēles funkciju, izvēloties tās valsts mobilo tīklu, kurā lietotājs fiziski atrodas vai kurā pieejams “viesabonē kā mājās” pakalpojums.

Arī tiem lietotājiem, kuri svētkos plāno doties ceļojumā ar kuģi, šķērsojot vairāku valstu robežas atklātajos ūdeņos, jābūt īpaši vērīgiem. Ja lietotāja mobilais telefons piekrastes teritorijā ir savienots ar zemes mobilo sakaru tīklu, lietotājs var zvanīt, sūtīt īsziņas, izmantot datus bez papildu maksas jeb izmantot “viesabonē kā mājās” principu.

Attālinoties no krasta, lietotāja mobilais telefons var pieslēgties satelīta tīklam, kur maksa par datu izmantošanu, zvaniem un īsziņām ir ievērojami lielāka, nekā sauszemes tīklā. Arī šajā gadījumā, lai izvairītos no nejaušas pieslēgšanās satelīta tīklam, Regulators aicina pievērst uzmanību sava mobilā telefona uzstādījumiem.

LA.lv