×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Uzmanieties: viņš ir atgriezies

John-Wick_7

Tikko sasniedzis piecdesmit gadu vecumu, aktieris Kianu Rīvss atgriežas trillera žanrā, nemaz neliekot aizdomāties par saviem gadiem, tāpat kā Rīvsa spēlētais Džons Viks, izbijis algots slepkava, kurš vēl arvien ir pietiekoši labā formā, lai spētu aizstāvēt sevi un iznīcināt citus.

Režisoru Čada Stahelska un Deivida Leiča debijas filma liecina par abu iepriekšējo profesionālo pieredzi – abi saistīti ar kaskadieru darbu gan pašiem piedaloties filmās, gan pamazām kļūstot par kaskadieru koordinatoriem, tad otrajiem režisoriem un nu jau pirmā filma. Stahelska pirmā tikšanās ar Rīvsu arī notikusi jau pasen – aizstājot Rīvsu nepieciešamās epizodēs filmā „Lūzuma punkts“ (Point Break, 1991), bet nesenākā pagātnē – filmā „Matrikss“ (The Matrix, 1999). Tā ka debijas filmas žanra izvēle nepārsteidz, bet apliecina režisoru prasmes un intereses – „Džonā Vikā“ ir daudz pakaļdzīšanās ainu, ātras un jaudīgas (arī retro) mašīnas, ieroči un tā tālāk.

Džons Viks pirms kāda laika ir pametis aktīvo algotā slepkavas darbu, lai sāktu „normālu“ dzīvi – apprecējies ar mīļoto sievieti. Taču viņa harmoniskā dzīve nav ilga, jo pēc sievas nāves, pavadot tikai dažus gadus kopā, viņš atkal tiek ierauts atpakaļ savā iepriekšējā vidē. Džona agrākā darbadevēja Vigo dēls, nezinot, kura dzīvē ielaužas, aizskar Džonu, par ko, protams, var sekot vienīgi atriebība – nežēlīga, asiņaina un līdz galīgai uzvarai. Kaut arī filmas darbība notiek mūsdienu vidē, vairāki elementi tās stāstā aicina domāt par komiksos balstītās „Grēku pilsētas“ piedāvāto realitāti. Jau sākotnēji „Džona Vika“ varoņi šķiet ļoti šabloniski, to tēlojums pārspīlēts, it kā apzināti to uzsverot un atgādinot par filmu kā iluzoru pasauli. Tajā darbojas netipiski varoņi un atklājas neierastas vietas – pēc pamatīgas apšaudes un līķu kalniem kā atlikumu pēc tās, Džons izsauc brigādi, kura tieši nodarbojas ar šādu notikumu seku likvidēšanu. Kā arī mūsdienīgās augstceltņu pilsētas vidū viesnīca „Continental“ ir paredzēta algotajiem slepkavām, kuri tur apmetas uz laiku, kamēr tuvumā strādā. Tajā ir spēkā sava valūta – īpašas zelta monētas, un arī savs ētikas kodekss.

Šāda kombinācija – mūsdienu vide kopā ar nosacītu realitāti – rada interesantu saspēli un nāk filmai par labu, jo caur to varam censties apiet standartizēto stāstu un varoņus dažādās to izpausmēs. Tam palīdz arī filmas vizuālais tēls un galvenās lomas atveidotājs.

UZZIŅA:

„Džons Viks“/ John Wick

ASV, Ķīna, Kanāda, 2014

Režisori Čads Stahelskis, Deivids Leičs

Lomās: Kianu Rīvss, Vilems Defo, Mikaels Nikvists, Elfijs Alens, Adriane Paliki u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 14.11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+