×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Uzņem divas biogrāfiskas filmas par Dž. R. R. Tolkīnu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Divas dažādas kinostudijas plāno uzņemt biogrāfiskas filmas par britu rakstnieku Dž. R. R. Tolkīnu, kurš sarakstījis “Lord of the Rings” (“Gredzenu pavēlnieks”) triloģiju un grāmatu “The Hobbit” (“Hobits”), ziņo mūzikas žurnāls “Rolling Stone”.

Kompānija “Attractive Films” veidos kinolenti “Tolkien&Lewis” (“Tolkīns un Luiss”), kas stāstīs par Tolkīna un grāmatu sērijas “The Chronicles of Narnia” (“Nārnijas hronika”) autoru Klaivu Steiplu Luisu. Abus rakstniekus vienoja mākslinieciskie centieni un teoloģija, taču reliģijas un aizdomīguma dēļ viņu draudzība pajuka.

Savukārt kinostudija “Fox Searchlight” iecerējusi izveidot filmu ar nosaukumu “Tolkien” (“Tolkīns”), kas balstīta uz Deivida Glīsona scenāriju.

Tomēr nav zināms, vai kāda no iecerētajām kinolentēm jebkad nonāks pie skatītājiem. Tolkīna mantinieki līdz šim izjaukuši vairāku studiju plānus demonstrēt rakstnieka dzīvesstāstu uz kinoekrāniem.

Gada nogalē iznāks pēdējā “Hobita” filmu triloģijas daļa.

Pēdējo 13 gadu garumā kinorežisors Pīters Džeksons ekranizējis visas “Gredzenu pavēlnieka” grāmatas, kā arī romānu “Hobits”. Tā ir viena no pelnošākajām franšīzēm kino vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+