Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Uzņēmējdarbība – prioritāte Madonā. Saruna ar Andreju Ceļapīteru

Foto - LETAFoto - LETA

Par uzņēmējdarbības aktualitātēm Madonas novadā stāsta Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

– Kuras tautsaimniecības nozares Madonas novadam dod vislielāko pienesumu un kuras attīstās visstraujāk?

– Madonas novads jau vēsturiski veidojies kā lauksaimniecības un kokapstrādes novads, milzīgu rūpniecības objektu pie mums nav bijis. Lauksaimniecība, mežsaimniecība un kokapstrāde veido vairāk nekā pusi – 55% – visas novada uzņēmējdarbības. Lielākie kokapstrādes uzņēmumi nodarbina arī 200 un vairāk strādājošo. Vislielākā investīcija novada uzņēmējdarbībā ir realizēta kokapstrādes jomā, 20 miljonu eiro apmērā izveidojot koka palešu rūpnīcu “Baltic Block”. Ievērojamu īpatsvaru novada tautsaimniecības izaugsmē veido arī mazie un vidējie uzņēmumi, nodrošinot darba vietas novada ļaudīm, mazais un vidējais uzņēmējs lielā mērā nosaka tos virzienus, kādos novada ekonomika attīstīsies. Pēdējos gados Madonas novadā attīstījusies ziemas aktīvās atpūtas un sporta infrastruktūra, slēpošanas un biatlona bāze Smeceres silā ir izveidojusies par labāko ziemas sporta bāzi valstī.

Līdz ar mājražošanas un mazo uzņēmumu attīstību ienāk jaunas idejas, top nelieli, potenciāli veiksmīgi uzņēmumi, kas ražo interesantus produktus ar pievienoto vērtību.

– Kā novada dome ikdienā sadarbojas ar uzņēmējiem?

– Sadarbības rosināšanai ar uzņēmējiem izveidojām pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļu, kas ikdienā risina konkrētas problēmas, tiekas ar uzņēmējiem, risina attīstības jautājumus nozarē. Kopā ar uzņēmējiem plānojam investīcijas uzņēmējdarbības infrastruktūrā nākamajam plānošanas periodam. Uzskatu, ka šādā sadarbībā esam efektīvi izplānojuši investīcijas, kas paredzētas uzņēmējdarbības infrastruktūrā līdz 2020. gadam.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+