Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
4. novembris, 2015
Drukāt

Uzņēmēji aiziet opozīcijā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis

Neprognozējama un pārlieku nepastāvīga nodokļu politika ir galvenais iemesls, kas kavē valsts ekonomisko attīstību. Tā secina uzņēmēji, arodbiedrību, dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Saeimas deputāti, kuri pirmdien piedalījās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajā diskusijā par nākamajam gadam gatavoto valsts budžetu un grozījumiem nodokļu likumos.

“Valsts budžeta projektu nākamajam gadam valdība sagatavojusi bez pietiekamas apspriešanās ar uzņēmējiem. Saeimā iesniegtais budžeta projekts ir gaužām vājš,” uzskata LTRK prezidents Aigars Rostovskis. Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs, gan atzīdams nelielu nodarbinātības pieaugumu, pauda, ka ekonomikas izaugsmi nobremzējis Latvijas uzņēmumu konkurētspējas kritums, ko ietekmē valstī ieviestā nodokļu politika.

“Mani visvairāk pārsteidz valdības paustais, ka Latvijas ekonomika, lūk, esot visstraujāk plaukstošā Eiropas Savienībā. Taču vienlaikus dzirdam, ka mums nav naudas veselības aprūpei, skolotāju algām un citām vajadzībām, kuras valdība it kā pasludinājusi par galvenajām,” saka Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

“Valdībai trūkst naudas sociālajām vajadzībām, tostarp lielākām pensijām, mediķu un pedagogu atalgojuma palielināšanai,” spriež Saeimas deputāts Igors Pimenovs (“Saskaņa”). Lai stāvokli uzlabotu, viņaprāt, jāreformē nodokļu sistēma, no mazajām algām pārliekot nodokļu slogu uz lielajām, ienākumiem no dividendēm un kapitāla pieauguma. Tāpat jāatbrīvo no aplikšanas ar nodokļiem tā uzņēmumu peļņa, kas tiek ieguldīta ražošanas attīstībā un jaunu darba vietu radīšanā.

“Latvijā ieviestā nodokļu sistēma ir pārlieku sarežģīta, un vislielākais slogs uzlikts darbaspēka nodokļiem. Latvijā strādājošajiem tie ir četrreiz lielāki nekā Britānijā, kur pašlaik strādā daudzi mūsu tautieši,” teica Dagdas novada pašvaldības deputāts Raimonds Nipers.

No Saeimas valdošās koalīcijas deputātiem vienīgais bija ieradies Saeimas deputāts Aleksandrs Kir­šteins no Nacionālās apvienības. Budžeta un nodokļu politikas kritizētājiem viņš mēģināja iebilst, teikdams, ka stāvoklis ekonomikā jau nemaz neesot tik slikts. “Kaut arī sarucis mūsu eksports uz Krieviju, tomēr eksporta kopapjomi ir auguši. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu palielinājušies nodokļu ieņēmumi. Šogad Latvijā ievākta graudaugu rekordraža. Jāņem vērā arī ārpolitiskie notikumi, kuru dēļ valdība bija spiesta palielināt izdevumus valsts aizsardzībai,” piebilda Aleksandrs Kiršteins.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+