×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Uzņēmēji Baltijā prognozē izaugsmi par 3% 


Baltijas valstu uzņēmēji 2012. gadā prognozē, ka iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad Baltijas valstīs kopumā pieaugs līdz 3%, liecina revīzijas, nodokļu un finanšu konsultāciju kompānijas “KPMG  Baltics” pētījums par Baltijas reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību “Ekonomikas pulss 2012”.


 

To, ka IKP pieaugs līdz 3%, ir prognozējuši 68% Latvijas uzņēmumu un 67% Igaunijas un Lietuvas uzņēmumu. “Kopumā uzņēmēji uz šā gada izaugsmes rādītājiem skatās ļoti pozitīvi, un gandrīz viena trešdaļa respondentu jeb 28% Latvijā, 27% Igaunijā un 25% Lietuvā uzskata, ka IKP varētu būt augstāks, nekā to prognozē banku eksperti – no 3 līdz 6%,” sacīja “KPMG Baltic” partnere Armine Movsisjana.

Baltijas valstu uzņēmēji lielākoties uzskata, ka šogad IKP visvairāk veicinās tieši ražošana, ko ir norādījuši 52% Igaunijas, 45% Latvijas un 44% Lietuvas uzņēmēju. Latvijas uzņēmēji kā ļoti būtisku IKP veicināšanas nozari norāda transporta un loģistikas sektoru.

Pētījuma dati arī atklāj, ka Latvijas (33%) un Lietuvas (36%) uzņēmēji uzskata, ka, attīstot enerģētiskas sektoru, priekšroka būtu jādod enerģijai no biomasas, savukārt Igaunijas (37%) uzņēmēji par prioritāru uzskata kodolenerģētikas attīstību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+