Ekonomika
Bizness

Uzņēmēji dibina asociāciju, lai sniegtu atbalstu studentiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Karīna Miezāja

Virkne Latvijā zināmu uzņēmēju – Vita Jermoloviča, Viesturs Bulāns, Elmārs Tannis, Ivars Godmanis, Enno Encis, Juris Rekšņa, Artūrs Mednis, Aiva Vīksna, Andris Vanags u.c. apvienojušies asociācijā, ar mērķi sniegt atbalstu un padomu tiem studentiem, kuri vēlas sākt savu uzņēmējdarbību, informē Biznesa augstskola “Turība”.

Asociācija apvieno vairāk nekā 30 pieredzējušus uzņēmējus un dažādu nozaru ekspertus, kuri ir gatavi dalīties pieredzē un ar savu padomu atbalstīt studentus, kuri jau ir spēruši vai tikai plāno spert pirmos soļus biznesā. Jaunie un topošie uzņēmēji varēs griezties pie mentoriem pēc padoma biznesa attīstības, mārketinga, reklāmas, tēla veidošanas, nodokļu, finanšu plānošanas u.c. jautājumos.

“Tie, kuri uzņēmējdarbības vidē ir pavadījuši daudzus gadus, no personīgās pieredzes zina, cik sarežģītas sākuma posmā šķiet tās lietas, bez kurām uzņēmējam neiztikt – kolektīva izveide, uzņēmuma tēla veidošana, nodokļu politika, finanšu plānošana, eksportēšana u.tml. Un katrs no mums savas uzņēmējdarbības pirmsākumos būtu priecīgs, ja būtu atbalsta plecs vai kāds, pie kura vērsties pēc padoma. Radot šādu atbalsta plecu, mēs vēlamies pamudināt jauniešus uzdrīkstēties uzsākt savu biznesu, bet tos, kuriem jau ir uzņēmumi, pamudināt attīstīties un iespējams raudzīties arī ārvalstu tirgus virzienā,” stāsta asociācijas idejas autore, Biznesa augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, kurš ir viens no mentoriem, uzsver: “Ar gadiem cīņa par savu biznesa nekļūst vieglāka, bet uzkrātā pieredze paver plašākas iespējas. Uzskatu, ka ar tām ir jādalās, tādejādi palielinot to cilvēku loku, kuri spēs un pratīs pelnīt. Esmu piekritis būt par mentoru, jo tā ir iespēja veidot kontaktus starp cilvēkiem, kuri meklē jaunas idejas, un cilvēkiem, kuriem ir idejas, bet vēl nav tik plašu iespēju tās realizēt. Mentoru asociācija pavērs vārtus daudzām idejām – ja man savulaik kāds būtu sniedzis tādu atbalstu, tad šodien mans bizness noteikti būtu daudz plašāks.”

Saistītie raksti

Asociācijas prezentācijas pasākums notiks 18. oktobrī plkst. 16.00 Biznesa augstskolas “Turība” Biznesa inkubatora telpās. Pasākumā laikā būs iespējams iepazīties ne tikai ar asociācijas mērķiem, vīziju, idejām un plāniem, bet arī uzzināt vairāk par katra mentora “stiprajām pusēm”.

Tāpat pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar programmu “Mentorklase”, kas darbojas jau otro gadu un ir radīta tiem, kam jau ir bizness, taču meklē profesionāla un pieredzējuša mentora palīdzību specifiskos jautājumos, lai spētu savu biznesu attīstīt, uzlabot vai paplašināt.

LA.lv