×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Uzņēmēji iesaka studēt RTU

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmēji topošajiem darbiniekiem profesionālās iemaņas arī šogad visvairāk iesaka apgūt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla “prakse.lv” publiskotais pieprasītāko augstskolu un profesiju saraksts.

 

Arī otrā un trešā vieta palikusi nemainīga, salīdzinot ar aizvadīto gadu, – RTU seko Latvijas Universitāte un Banku augstskola, tad – biznesa augstskola “Turība”, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, RISEBA, Rīgas Ekonomikas augstskola, Rīgas Tehniskā koledža, bet desmitnieku noslēdz Vidzemes Augstskola.

Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu augšgalā ir RTU programma “Datorsistēmas (profesionālā)”, seko LU programma “Datorzinātnes”, Rīgas Ekonomikas augstskolas programma “Ekonomika un bizness”, Banku augstskolas programma “Uzņēmējdarbības vadīšana”, bet piektajā vietā ir LU programma “Grāmatvedības audits un analīze”.

Līdzās informācijas tehnoloģijām darba devēji augstu vērtē arī tās studiju programmas, kas piedāvā apgūt sabiedriskās attiecības un komunikācijas zinātni (“Turības” un LU programmas), kā arī tiesību zinātnes (LU) un būvniecību (RTU).

 

Uzziņa

* “Swedbank” jau sesto gadu pēc kārtas veikusi pētījumu, aptaujājot esošos un topošos vecākus par to, kādu viņi vēlētos profesiju saviem bērniem. Arī šogad vairākums vecāku norādījuši, ka vēlētos, lai viņu bērns nākotnē kļūtu par uzņēmēju (38%). Jaunpienācējs populārāko profesiju vidū šogad ir datorspeciālista arods, savukārt vecāku izvēles pirmo desmitnieku atstājusi mākslinieka profesija.

* Laukos dzīvojošie biežāk nekā pilsētnieki vēlētos saviem bērniem dizainera (27% pret 19% pilsētnieku) vai sportista karjeru (23% pret 16% pilsētnieku), savukārt rīdzinieku visvairāk atzītā profesija bērniem ir uzņēmējs un datorspeciālists.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+