×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Uzņēmēji: Krievijas tūristu skaita kritums ir trieciens suvenīru biznesam (6)

Foto: SIA "Baltijas Suvenīri"Foto: SIA "Baltijas Suvenīri"

Pēdējo mēnešu laikā novērotais Krievijas tūristu skaita samazinājums ir smags trieciens Latvijas suvenīru biznesam, aģentūrai BNS atzina suvenīru tirdzniecības uzņēmuma “Baltijas Suvenīri” direktore Santa Naudiņa.

“Lai arī no valsts iestādēm saņemam datus un tabulas ar brīnišķīgiem tūrisma sfēras rādītājiem, mēs jau iepriekš esam uzsvēruši, ka suvenīru biznesam Krievijas tūristu samazināšanās būs smags trieciens tieši vidējā pirkuma apmēra samazināšanās dēļ. Iespējams, tūristu skaits kopumā valstī nesamazinās, taču vidējais pirkuma apmērs samazinās. Eiropas un Skandināvijas valstu tūristi nav gatavi atstāt tik daudz naudas Latvijas viesnīcās, restorānos un suvenīru veikalos kā Krievijas un vairāku citu Austrumu valstu tūristi,” skaidroja Naudiņa.

“Mums noteicošais nav tas, cik daudz cilvēki atbrauc, bet gan, cik daudz naudas viņi ir gatavi šeit iztērēt,” viņa piebilda.

“Baltijas Suvenīru” direktore norādīja, ka suvenīru tirgotājiem un tūrismam kopumā smags trieciens ir arī jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” aiziešana no Jūrmalas. “Ļoti gaidām, ka šī pasākuma vietā būs radīts kāds cits – vai nu līdzvērtīgs vai kvalitatīvi augstvērtīgāks plaša mēroga pasākums, kurš aicinās ārvalstu tūristus apmeklēt Latviju un atstāt ievērojamus līdzekļus mūsu restorānos, viesnīcās un veikalos,” piebilda Naudiņa.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajā ceturksnī apkalpoja 360,5 tūkstošus viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā 2014.gada attiecīgajā laika periodā. Kopumā 2015.gada pirmajā ceturksnī Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs viesi pavadījuši 693,7 tūkstošus nakšu, kas ir pieaugums par 0,3% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni.

Šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni, pieaudzis tūristu skaits no kaimiņvalstīm – Lietuvas (kāpums par 19,5%), Baltkrievijas (par 8%), kā arī Igaunijas (par 3,3%). Savukārt viesu skaits no Krievijas turpina samazināties – pirmajā ceturksnī tas sarucis par 40%.

Uzņēmums “Baltijas Suvenīri” ir dibināts 2006.gadā, un kompānijas vienīgā īpašniece ir Naudiņa. 2014.gadā “Baltijas Suvenīri” strādāja ar 697,7 tūkstošu eiro apgrozījumu un 215,4 tūkstošu eiro peļņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Es ar to esmu novērojis, ka vācieši un īpaši skandināvi ir nenormāli skopi. Skaita centus, dzeramnaudās vispār labi ja noapaļo līdz veselam eiro.

  2. Piekrītu Naudiņai, ka neviena valsts iestāde nav spējīga (vai negrib) rēķināt cik naudas apjoms no tūrisma samazinās. Baigi lepojamies – no Lietuvas atbrauc pa 19.5% vairāk 🙂 Nu smieklīgi. Šādā veidā valsts iestādes slēpj savu slinkumu, jo nav spējīgas reklamēt Latviju pienācīgā līmenī. Kaut vai tas pats Expo, zagt un krāpties mākam, bet domāt par valsts attīstību nē. Un cietīs pirmkārt mazie ražotāji, amatnieki, utt. Žēl,

  3. viņai ir jāpielagojas realitātei nevis dzīvot sapņos. ja krieviem nav naudas un viņi nebrauc,tad lūdzu piedāvājiet to, kas viņus, citu Eiropas un Amerikas tūristus interesē.no vaimanām krievu tūristu vairāk nebūs.

    • Eiropas vai Amērikas turistus nu nepavisam neinteresē tās nodrāztās,bezgaumīgas ,jau sen apnikušās matrjoškas(koka lelles).

  4. Pastaves kas parmainisies Atbildēt

    Rietumu turistiem neinterese tas pats kas Krievijas turistiem patik. Naudina var mazliet papuleties lai noskaidrotu starpibu, tad nebus jaraud.

    • taisnība ,pastāves tas,kas mainīsies UN arī nesīs peļņu.Dažam jau grūti palauzīt galvu,gribās tikai naudu,lai pelnītu,daudz jāstrādā.

Draugiem Facebook Twitter Google+