×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

“LA” aptauja: Uzņēmēji nevēlas ziedot tankiem (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdis Kalnozols

Valdis Kalnozols, SIA “Kalnozols un Partneri” padomes priekšsēdētājs: “Neziedotu, jo šobrīd valsts pārvaldes aparāts ar Latvijas budžetu nerīkojas kā labs saimnieks. Domāju, ka Latvijā nav tādas tradīcijas – ar ziedojumiem stiprināt valsts aizsardzības spējas, jo valstiskā līmenī nav patriotiskās audzināšanas. Iedzīvotāji, it īpaši ekonomiskie emigranti, kā arī uzņēmēji zemu vērtē un neuzticas valsts pārvaldes aparāta darbam. Esmu par Izraēlas un Šveices valsts aizsardzības modeli, kur gandrīz ikkatrs iedzīvotājs ir apmācīts valsts aizstāvis 24 stundas diennaktī. Esmu gatavs būt rezerves virsnieks un regulāri pilnveidot PSRS laikā apgūtās artilērijas virsnieka zināšanas un lietot tās nepieciešamības gadījumā Latvijas labā.”

 

Foto-LETAFoto-LETA

Kirovs Lipmans, AS “Grindeks” padomes priekšsēdētājs: “Protams, bū­tu gatavi ziedot – bet normāliem projektiem, nevis militāras tehnikas iepirkšanai. Tas ir muļķīgi! Es tam vispār nepiekrītu. Es domāju, ka tik mazai valstiņai kā Latvija vispār nevajadzētu izvērst tādu aktīvu bruņošanos. Vajag būt nedaudz gudrākiem. Ja jau kāds gribēs Latviju pārņemt, tad pārņems vienas stundas laikā. Lai Dievs mūs sargā, bet, ja kaut kas tāds notiks, Latvijas vienā dienā vairs nebūs ar visiem saviem ieguldījumiem un aizsardzības spēju stiprināšanu. Vajag ņemt vērā to, kur mēs dzīvojam! Valdības vietā es būtu uzturējis ļoti labas attiecības gan ar vienu, gan otru pusi, tad viss būtu labi. Tā ir mana nostāja. Kam mēs esam vajadzīgi? Kāpēc mēs vispār domājam, ka kāds nāks un mūs sitīs? Tas nenotiks, ja darbosimies pareizi. Tādu Staļinu un Hitleru vairs nav. Maza valstiņa nedrīkst rādīt visai pasaulei, ka cilvēki ziedo naudu, lai pirktu tankus. Es esmu pret tādiem gājieniem. Manuprāt, tādai valstiņai kā Latvija vispār vajadzētu uzturēt tikai tīri simbolisku armiju. Bet nauda ir jātērē un jāiegulda ražošanas attīstīšanai, lai nāktu nodokļi.”

 

 

 

 

Foto: LETAFoto: LETA

Modris Fokerots, mežu īpašnieks, darbojas mežizstrādes nozarē: “Es gribu, lai mūsu armija ir stipra, bet, paskatoties, kur aiziet valsts līdzekļi, kādā veidā tie tiek izlietoti un to, kāda ir ierēdņu kompetence, man galīgi nerodas vēlēšanās ziedot. Tas nav tāpēc, ka man būtu žēl līdzekļu, bet, ja mani visu laiku mēģina grauzt un kost par to, ka man kaut kas pieder, tad man mainās attieksme pret valsti. Līdz šim ar finansiāliem līdzekļiem katru gadu esmu palīdzējis gan jaunsargiem, gan arī maznodrošinātajiem jauniešiem, kā arī esmu iesaistījies citos labdarības projektos. Taču, ja runā par vispārējām valsts mēroga kampaņām, nekad nevaram zināt, kur tā nauda paliek. Ja tā paskatās, kam tik valsts nauda tiek tērēta – tas ir vājprāts. Protams, ja nāktu iebrucēji un valstij būtu jāaizsargājas, tad arī mana attieksme būtu pavisam cita. Es mīlu šo zemi un valsti, bet tās iekārtu – ne īpaši. Atklāti sakot, ir sajūta, ka valstij nav vajadzīgi uzņēmēji un brīvdomātāji. Bet, ja valsts neciena tos, kas gādā nodokļus un nodrošina valsts asinsriti, tad kādu gan uzņēmēju cieņu pret valsti var gaidīt? Valsts mums lielākoties asociējas ar ierēdniecību. Valstij ir vajadzīgi zombēti cilvēki, kam patīk viss negatīvais, kurus var viegli vadīt, un tādi, kam nav savu domu. Valsts tādus cilvēkus ļoti mīl. Varbūt tāpēc tādi cilvēki arī ļoti mīl valsti, jo tiem no valsts vajag tikai pabalstus. Diemžēl uz to arī ir mērķēta visa valsts politika. Līdz ar to arī attiecīga atbildes reakcija no uzņēmējiem.”

 

 

 

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pēteris Žimants, SIA “Pure Chocolate” valdes priekšsēdētājs: “Valstij jāstimulē ekonomika, lai mēs varētu maksāt nodokļus, ko pēc tam var pārdalīt un veltīt vairāk arī aizsardzības jomai. Mēs kā uzņēmums un privātpersonas ziedojam labdarības organizācijām, piemēram, Vītolu fondam. Nezinu, vai būtu jēdzīgi, ja uzņēmēji tagad samestu naudu, teiksim, vienam tankam. Neesmu dzirdējis, ka citās valstīs arī būtu šāda prakse. Protams, ārkārtas situācijā mēs ziedotu un piedāvātu savu saražoto produkciju, lai paēdinātu citus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Grindeks ir vienīgais nelojālais. Kirovs, protams. Lipmans. Pārējie vienk. bažījas par līdzekļu izlietošanu.

  Bet Krievijas hibrīdkaram gan ir nopietni ziedotāji – Lukoil un vesela virkne vēl uznēmumu. Drīz tas būs arī Valmieras piens, kas pēc Šķēles esot tagad pārdots krieviem. Un tad viņi ar šo naudu – mūsu piena naudu finansēs šeit hibrīdkaru pret mums un mūsu smadzenēm. Kad beigsim savu valsti pārdot Latvijai nelojāliem un klaji naidīgiem cilvēkiem? Un kā to panākt?

 2. Ja jau tiem ASV patīk tik ļoti pie mums,lai arī ziedo ,saviem tankiem un zaldātiem.Rokas niez ,lai tik mēs viņiem grūžam,vel Freiberga izpalīdz izspiešanā.Agrāk izspieda krievi ,bet tagat ,ar savām pasakān ,par karu,piesūkušies kā dēles mums!

 3. nav runa par par ziedošanu kā tādu.vai arī par nodokļu maksāšanu! latvieši ir strādīga tauta.sapelnītu gan sev gan arī noziedotu savu artavu,ja vajag! runa ir par to,kur tā nauda paliek!!!!! lai cik skarbi neskanētu, bet tā nonāk atsevišķu indivīdu kabatās un guzās!!

 4. Nebrīnos, ka uzņēmēji nevēlas ziedot aizsardzībai!? KO tikai nedarīja un nedara par aizsardzībai nepieciešamo naudu!??? Te jau uzskaitīti: stadionu celtniecība, logu siltināšana laikā, kad no bruņotajiem spēkiem gāja prom zinoši virsnieki, kad zemessardze vispār bija un vēl tagad ir pabērna lomā!?? BET kad vairāk kā 100000 latu AM līdzekļu novirzīja pupuķu pētīšanai Ādažu poligonā, tas ne man vien bija NONSENSS!? Vārdos “deva” AM, bet DARBOS NOZIRZĪJA PILNĪGI CITUR …Iedzīvotājus burtiski “meta” pret bruņotajiem spēkiem un radīja iespaidu, ka tur ir CAURUMS, kurā pazūd nodokļu maksātāju nauda!? Neviens arī no žurnālistiem neaizstāvēja AM un nepateica patiesību…Nu visi kājās un “STRĀDĀ” VALSTS LABĀ PĒC KRIMAS ANEKSIJAS!? Naudu NEVAR IEDOT ne VM, IZM, KM ,arī pensijas indeksē TIKAI REIZI GADĀ…ņaudēdami, ka NAUDAS NAV, VAJAG AIZSARDZĪBAI… LIEKUĻU BARS!

  • Pie Aizsardzības iepirkumiem un iespējams ministrijā ari ir vajadzīgas milzu personāla izmaiņas. Tas ir ārprāts, kas tur darās.
   vada iepirkumos gandrīz visas nodaļas viena padomju laiku valodas neprotoša fūrija, kam vienk. ir pazīšanās ministrijā un kam ir padomju vadības stils un direktora un viena departamenta vadītāja mīļākās. Tikai 1 no viņām ir kompetenta. Tur pastrādājot, pat vislielākajam patriotam zūd lojalitāte un ticība valstij.

   Tāds padomju laiku neprogresīvu morālo izvirtuļu midzenis.

 5. Uzņēmēji nevēlas ziedot arī pa “Ziemeļblāzmai” vai Vērmanes parkam!

 6. Jo par armijas naudu ceļ stadionus, siltina un maina logus skolās un t.t.

 7. Ziedot jau var – tikai to tērēšanu ir vāji vai drīzāk to naudu izpurkšķinās… Te IM ar saviem datorblēdībām, te VM ar to pašu, te Milānas izstāde nav sākusies bet jau cik miljonu jau nav un pat nepiedalīsies…

 8. Nu klasisku latviešu mī.eju atbildes… Ja tauta nevēlas balstīt savu armiju, ko tur vairs teikt…. P.S. Jo raustās jau no tā, ka austrumi varbūt šādu iemeslu dēļ iespējams nogriezīs kādu eksportiņu vai nevarēs pārdot kādu zemes gabaliņu… Nožēlojami, vairāk teikt nav ko.

 9. Tiem, kuri uzskata, ka mazām valstīm nav vajadzīga armija….mazā Čečenija (teritorijas ziņā mazliet mazāka par Latgali) labi pretojās un krietni sadeva krievu okupantiem pa purnu. Pēc 1. Čečenijas-Krievijas kara pasaule redzēja, ka arī “mazs cinītis spēj gāzt lielu vezumu”.
  Bet Lipmans manās acīs ir sarkanais. Tas jaunas okupācijas gadījumā piekritīs kļūt par okupētās Latvijas prezidentu un naudas drukātāju.
  Un pēteris Žimants lai paseko līdzi Ukrainas uzņēmējiem – tie armijai un nacionālajai gvardei pērk ne tikai apģērbu, ieročus un munīciju, bet arī tankus un bruņumašīnas.

 10. Lipmans: Tādu Staļinu un Hitleru vairs nav.
  —————-
  Te nu žīds rūgti maldās!!! stsļins vai hitlers = putins!!!

 11. Atbilde ir _ne centa

 12. Lipmans pat pārspējis pašu Putinu, kurš Latviju solījis ieņemt dienas laikā (Lipmans domā – 1 st laikā!)!
  Šis izteikums vislabāk raksturo šī cilvēka patieso attieksmi pret Latvijas valsti. Viņš un viņam līdzīgie te faktiski ņirgājas par valsts aizsardzību un “x” stundā būtu pirmie, kas padotos vai laistos krūmos. Diemžēl tādu cilvēku mums netrūkst un tas viss nāk no padomju propagandas, kura iedzina cilvēkiem galvās domu, ka mazai valstij vispār nav jēgas sevi aizstāvēt. Jo ar šādu propagandu tiek paralizēta pati aizstāvēšanās ideja un valsti ir vieglāk pakļaut svešai varai bez lieliem zaudējumiem. Šādu cilvēku iemīļotākā frāze:”ko tad mēs, mēs jau maziņi, mūs ar cepurēm nomētās”, bet īstenībā šī frāze kalpo un tiek ekspluatēta agresorvalsts interesēs.

 13. Kādi ziedojumi ,tak viss tas ir kaķim zem astes,Latvija ir pārāk maza ,lai vispār ar kādu karotu un vajadzētu ar likumu aizliegt saimam runāt muļķības par karu-tur pa pilnam tie plānprātiņi vāvuļo stūlbības un kacē nācijas.Vajag dz;ivot kā normāliem cilvēkiem ,neviss vienam ,otram grauzt rīkli pušu.

Draugiem Facebook Twitter Google+