×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Uzņēmēji premjera Kučinska darbu novērtē ar 6, Rasnačs – nesekmīgs

Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu zāle.Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu zāle.

Foto - LETA

Premjera Māra Kučinska (ZZS) darbu uzņēmēji vērtē ar 5,6 ballēm, visbiežāk jeb 36% gadījumu izvēloties atzīmi seši. Visaugstāk bizness vērtē kultūras ministres Daces Melbārdes (NA) darbību (6,1), kas iespējams, skaidrojams ar šīs nozares minitrijas mazāku tiešo iesaisti uzņēmējdarbības vides jautājumos. Vēl arvien viens no ministriem – tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) – saņēmis negatīvu jeb nesekmīgu atzīmi – 3,8, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) jaunākā aptauja.

Šajā aptaujā tieslietu ministrs ir vienīgais, kura vērtējums ir zemāks par atzīmi 4. Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (“Vienotība”) darbība novērtēta ar 4,6, bet finanšu ministres Danas Reiznieces Ozolas (ZZS) darbībai likta atzīme 5,8.

LTRK veiktajā aptaujā noskaidrots, ka valdības darba novērtējums pēdējo mēnešu laikā pieaudzis līdz 5,05 desmit baļļu sistēmā, kas ir labāks rādītājs nekā iepriekš, kad uzņēmēji to vērtēja ar 4,4.

“Pēdējos mēnešos izveidojies un nostiprinājies dialogs starp valdību un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, panākot vienošanos, ka būtiskas nodokļu izmaiņas netiks veiktas, izstrādājot nākamā gada budžetu,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa. Uzņēmēji šo ziņu ir sadzirdējuši, tādēļ ministru darba novērtējums ir uzlabojies, dodot arī cerību par biznesa vides stabilitāti un iespējām netraucētai izaugsmei līdz 2018.gadam.

Ņemot vērā to, ka aptauja tika veikta laikā, kad demisionēja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), viņa novērtējums aptaujā netika jautāts.

Kritiski zemu vērtējumu saņēmušas Saeimā pārstāvētās partijas: Zaļo un Zemnieku savienība novērtēta ar 4,7 ballēm, kas ir ievērojami zemāk nekā iepriekš veiktajā aptaujā, kad uzņēmēji to vērtēja ar atzīmi 6,2. Vēl sekmīgu vērtējumu saņēma tikai Nacionālā apvienība – 4,05. Pārējās Saeimā pārstāvētās partijas novērtētas ar nesekmīgu atzīmi.

LTRK aptaujā piedalījās 139 uzņēmēji, kuri gandrīz vienādās daļās pārstāv gan pakalpojumu, gan ražošanas, gan tirdzniecības nozares visos Latvijas reģionos. Visvairāk atbildes snieguši SIA vadītāji, kuru darbinieku skaits ir līdz 50 cilvēkiem. Aptauja tika rīkota jūnija vidū.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera apvieno vairāk kā 1500 individuālos biedrus un vairāk kā 50 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+