Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
1. decembris, 2015
Drukāt

Eiropas nauda būs pieejama tikai “nesodītajiem” zivsaimniekiem, neefektīvajiem to samazinās

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Zivju nozarei līdz 2020. gadam pieejami 183,6 miljoni eiro, kas ir par 17 miljoniem vairāk nekā iepriekš. Taču nozarē strādājošajiem jārēķinās, ka prasības būs stingrākas un ES atbalsts netiks sniegts, ja zivsaimnieks būs pieļāvis būtiskus pārkāpumus.

Stingrāki nosacījumi

“Zivsaimniekiem ir ļoti daudz pasākumu un daudz iespēju jaunajā plānošanas periodā,” tā tradicionālajā zivsaimnieku konferencē nedēļas nogalē tās dalībniekiem stāstīja Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības atbalsta nodaļas vadītāja Edīte Kubliņa. Tāpat kā iepriekšējā periodā, nauda paredzēta gan zvejniecībai un akvakultūras pasākumiem, gan inovāciju projektiem, tirdzniecības pasākumiem – produktu sertificēšanai, pievienotās vērtības radīšanai. Tāpat paredzēts finansējums investīcijām ostās, nozvejas flotes sabalansēšanai – paredzēts sagriezt piecus mencu tīklu zvejas kuģus, kā arī veikt zvejas flotes modernizāciju.

Taču visiem pretendentiem jārēķinās ar stingrākiem atbalsta piešķiršanas nosacījumiem. Projektu vērtējumos ieviesta soda punktu sistēma – ja pretendents sakrājis 9 soda punktus un vairāk, piemēram, par neatbilstoša zvejas rīka izmantošanu vai zvejas reģistrācijas un citiem pārkāpumiem, tad projektu nepieņem 12 mēnešus un par katru papildu punktu – pagarina par vienu mēnesi. Iesniegums netiek pieņemts vai atbalsts netiek piešķirts, ja ir konstatēts būtisks pārkāpums zvejniecībā vai akvakultūrā, ja ir tiesas spriedums konkrētās jomās, kā arī ārzonas uzņēmumiem.

Pirms uzņēmumi plāno veikt investīcijas, jādomā, ko ar tām paredzēts sasniegt. Tas nozīmē, ka iesniegumā būs jānosaka sasniedzamie rādītāji, kuru izpildi Lauku atbalsta dienests (LAD) kontrolēs pēc projektu īstenošanas. Atkarībā no pasākuma zivsaimniekam būs vismaz par 10% jāpalielina ražošanas apjoms vai produkcijas gada neto apgrozījums vai arī par 30% jāpalielina produkcijas gada neto apgrozījums no ieguldīto investīciju apjoma vai vismaz par 10% jāpalielina ražošanas efektivitāte. Ja izvirzītie mērķi un izvēlētie rādītāji netiks sasniegti, atbalstu LAD varēs proporcionāli samazināt atbilstoši paredzēto mērķu faktiskai izpildei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta iepirkuma procedūras veikšanai, piebilst E. Kubliņa.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+