×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Uzņēmējiem jāspēj sadarboties

Foto - LETAFoto - LETA

Latviju pametušos iedzīvotājus, kuri devušies strādāt uz ārvalstīm, nevajag uztvert tikai kā problēmu, bet arī kā iespēju, vakar pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).


 

Ministrs atzina, ka Latvijā ir jāmaina domāšana attiecībā uz aizbraukušajiem latviešiem. Viņš uzsvēra, ka “globālais latvietis” jeb tie tautieši, kas atrodas ārpus Latvijas un vēlas palīdzēt mūsu valstī dzīvojošajiem, ir jāuztver kā iespēja, nevis pro­blēma. Rinkēvičs aicināja veidot virtuālu informatīvu kontaktbiržu, kurā dažādās valstīs strādājošie Latvijas uzņēmēji ievietotu informāciju par sevi un to, ko viņi dara.

Latvieši savā starpā prot tirgoties gan politikā, gan sadzīvē, bet viņi neprot tirgoties biznesā, atzina Latvijas būvniekam “Re&Re” Anglijā piederošā būvniecības uzņēmuma “Nordic Construction UK LTD” izpilddirektors Juris Lujāns. “Var koncentrēties un runāt par produktiem ar augstu vai zemu pievienoto vērtību, zili palikdami, var par Eiropas naudu uzbūvēt rūpnīcu, bet nevarēs pārdot, ja nebūs tirgus. Savukārt tirgu nevarēs iegūt, ja uzņēmums tirgosies tikai Latvijā,” uzsvēra bijušais Latvijas ekonomikas ministrs.

“Tiem, kas apgalvo, ka nodokļu un birokrātiskais slogs Latvijā ir dramatisks, iesaku pastrādāt Itālijā. No birokrātijas viedokļa Latvijā uz Eiropas fona inženiertehniskās lietās esam labākā situācijā, bet salīdzinājumā ar Vāciju – situācija Latvijā ir spīdoša,” atzina AS “UPB” prezidents Uldis Pīlēns.

Tāpat Pīlēns stāstīja, ka uzņēmums laikus domājis par eksporta tirgiem, lai sadalītu riskus.

Latvijā ir divas perspektīvas jomas, ko var attīstīt, – informācijas tehnoloģijas (IT) un radošās industrijas, sacīja AS “Citadele banka” padomes locekle Baiba Rubesa.

Viņa norādīja, ka IT jomā Latvijai jau ir labas iestrādes, ko veicinājušas SIA “Lattelecom”, IT jaundibināto uzņēmumu kopdarbības organizācija “TechHub Riga” u. c.

Kontekstā ar demogrāfisko situāciju Latvijā latviešu izcelsmes uzņēmējs Kārlis Cerbulis norādīja, ka ir sācies trešais pasaules karš par labiem, talantīgiem cilvēkiem un lielās, spēcīgās valstis zags iedzīvotājus no mazajām.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā notika diskusijas par Latvijas vietu globālajā pasaulē, Latvijas uzņēmējdarbības vidi, eksportspējīgajām nozarēm, inovācijām un investīcijām tehnoloģijās, kā arī radošajām industrijām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+