Ekonomika
Bizness

Uzņēmējiem kompensācijās par ĀCM izmaksās 148 418 eiro0

Foto LETA

Trim dzīvnieku īpašniekiem tiks kompensēti zaudējumi saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanu, no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izmaksājot kopumā 148 418 eiro, šodien nolemts valdības sēdē.

Dzīvnieku īpašniekam SIA “Ancers” piederošajā dzīvnieku novietnē “Rukas” 2017. gada 13. janvārī konstatēja ĀCM, savukārt otrajā novietnē “Bunči” sēŗgu konstatēja 7. februārī. Abās “Ancers” novietnēs tika iznīcināts inventārs, un dzīvnieku īpašniekam kompensācijā izmaksās 144 218,79 eiro.

Savukārt uzņēmums SIA “Kurzemes gaļsaimnieks” 29. janvārī no “Ancers” nopirka nokaušanai 200 cūku. Tā kā “Ancers” novietnē notika ĀCM uzliesmojums, nopirktie dzīvnieki un no tiem iegūtā gaļa bija jāatsauc un jāiznīcina, radot “Kurzemes gaļsaimniekam” 934,49 eiro zaudējumus, ko valdība arī nolēma kompensēt.

Arī SIA “Kastīre” 3. janvārī no “Ancers” nopirka četrus cūku pusliemeņus un trīs cūku ceturtdaļas, bet 11. janvārī – trīs cūku ceturtdaļas. Tā kā nopirktā cūkgaļa ĀCM uzliesmojuma dēļ tika atsaukta un iznīcināta, valdība nolēma kompensēt SIA “Kastīre” 3265,53 eiro zaudējumus.

Rīkojums “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” stāsies spēkā tā parakstīšanas brīdī un tiks publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv