×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Kā vērtējat Satversmes preambulas projektu?


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Andris Božē, 
būvniecības uzņēmuma “YIT Celtniecība” valdes priekšsēdētājs: 
”Jāatzīst, ka ar Satversmes preambulas projekta saturu esmu iepazinies virspusēji, tāpēc nevaru to dziļāk novērtēt. Esmu izbrīnīts par ko citu – kāpēc Satversmes papildinājums tiek gatavots un apspriests šādā veidā. Manuprāt, par papildinājumiem Satversmei būtu jāspriež un jāgatavo speciālistu darba grupai. Tā dotu arī savu vērtējumu, vai tie vispār vajadzīgi un kādi pēc šā dokumenta pieņemšanas būtu iespējami ieguvumi. Pašlaik man rodas iespaids, ka viens cilvēks, kaut arī sabiedrībā pazīstams un cienījams jurists, kaut ko uzrakstījis un nu visi metas to apspriest.”

Dzidris Augustinovičs, 
būvmateriālu vairumtirdzniecības uzņēmuma “EBS” valdes priekšsēdētājs: 
”Par šo dokumentu pašlaik uzzinu tikai no plašsaziņas līdzekļos izplatītajām ziņām, lielāka priekšstata par tā saturu man pagaidām nav. Ja mūsu jurists, Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits spējis skaidrāk pateikt, kāpēc izveidota Latvijas valsts, tās jēgu un mērķus, tad šos viņa centienus varu vien atbalstīt. Jo skaidrāk tie būs izklāstīti mūsu valsts konstitūcijā, jo labāk. Šajos centienos nesaskatu nekādu apdraudējumu Latvijā dzīvojošajiem iedzīvotājiem.”

 

Guntis Beļavskis, 
bankas “Citadele” valdes loceklis:
 “Esmu Latvijas patriots, tāpēc cenšos sekot līdzi visiem tās valstisko pamatu nostiprināšanas centieniem, tāpat, kā vien varu, atbalstu tos. Ideja par preambulu jeb ievadu Satversmei, kurā būtu precīzāk un skaidrāk pateikts, kāpēc izveidota Latvijas valsts, man šķiet apsveicama. Man gan gribētos novērtēt preambulas galīgo redakciju. Pašlaik tādas vēl nav, sabiedrībā plaši apspriež tikai jurista Egila Levita uzrakstīto projektu.”

Viesturs Tamužs, 
uzņēmuma “EKO Investors” valdes priekšsēdētājs: 
”Lai kā pūlos izprast šā dokumenta saturu un izsekot tā apspriešanas gaitai, man joprojām netop skaidrs, kas aiz tā slēpjas un kāpēc šāds priekšvārds tiek gatavots, tāpat – kāpēc tas vispār vajadzīgs. Manuprāt, mēģinājums ar kaut kādu preambulu pielabot Satversmi ir muļķīgs. Satversmes saturs ir pietiekami labi uzrakstīts, tas izslēdz iespēju šādiem referendumiem. Iedzīvotājiem atliek vien to ievērot, bet valsts pārvaldei, izmantojot tai doto varu, nepieļaut šādus pasākumus.”

Vilnis Kazāks, 
Latvijas Amatniecības kameras prezidents:
 “Satversmes preambula man šķiet vajadzīga, es to atbalstu. Manā izpratnē šāds priekšvārds Satversmei vislabāk atspoguļotu to, par ko esam vienojušies visi kopā. Satversmes pants katrs atsevišķi ir labs, bet šo vienošanos neatspoguļo. Tikai vienojoties varēsim panākt, ka cilvēkiem neatkarīgi no tautības Latvijā būs labāka dzīve. Atgādināšu, ka darba meistarībai nav nacionalitātes. Politiķi par to var pļurkšķēt, cik grib, mums, amatniekiem, meistarība ir vai tās nav neatkarīgi no tautības.”

 

Jānis Endziņš, 
Latvijas Tirdzniecības 
un rūpniecības kameras 
valdes priekšsēdētājs:
 “Pieļauju, kādā brīdī radīsies nepieciešamība runāt arī par papildinājumiem vai labojumiem Satversmē. Tomēr pašlaik man šķiet, ka tā nav galvenā problēma, kurai būtu jāpievērš uzmanība, šķiežot laiku un spēkus strīdos par Egila Levita rakstītās preambulas saturu.

Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tāpēc visi spēki būtu jāveltī tautsaimniecības izaugsmei un iedzīvotāju labklājības vairošanai. Dažādu sabiedrisko aptauju rezultāti skaidri apliecina, ka pašlaik cilvēku prātus nenodarbina vis preambula Satversmei – daudzi par to vispār neko nav dzirdējuši, bet pavisam citas problēmas. Cilvēki noraizējušies par darba trūkumu, nepietiekamiem ienākumiem, nespēju samaksāt par dzīvokli. Tāpēc man liekas, ka pašlaik šādas preambulas apspriešana nevajadzīgi novērš uzmanību no pašlaik daudz svarīgākām lietām.”

Guntis Mačs, 
Valsts uzņēmuma 
”Latvijas dzelzceļš” meitas 
uzņēmuma “LDz Cargo” 
valdes priekšsēdētājs:
 “Man nekā nav saprotams, kas ar šo papildinājumu Satversmē tiks panākts. Vai tā tiks celta latviešu nacionālā pašapziņa? Ja tikai tā to var pacelt, tad tas ir nožēlojami un šādi mēģinājumi, manuprāt, būtu pilnīgi lieki, ja visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu cilvēka cienīgi dzīves apstākļi, darbs un maize savā zemē, iespējas pabarot un izskolot bērnus. Kamēr to nav, tikmēr šķiet, ka ar šo preambulu tiek radīts vien lieks troksnis.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+