Ekonomika
Bizness

“Citadele”: Uzņēmējiem patīk nodokļu samaksas kārtība0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas uzņēmēji pirmo reizi pozitīvi vērtē nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību, kamēr nodokļu likmes arvien tiek vērtētas pārliecinoši negatīvi, liecina “Citadele Index” jaunākais pētījums.

Nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību Latvijas uzņēmēji kopš pagājušā gada septembra novērtējuši ar indeksu 7, kas ir pozitīvs vērtējums, salīdzinot ar iepriekšējos gados sniegto negatīvo, savukārt uzņēmēju vērtējums par nodokļu likmēm neuzlabojas, arvien tās vērtējot pārliecinoši negatīvi – ar indeksu -45.

“Citadele Index” liecina, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību vairums jeb 57% uzņēmēju novērtējuši kā drīzāk labu un 1% kā ļoti labu.

Savukārt 27% uzņēmēju domā, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtība ir drīzāk slikta, bet 10% – ļoti slikta. 5% uzņēmēju par šo jautājumu vērtējuma nebija.

Tajā pašā laikā nodokļu likmes ilgstoši ir starp zemāk novērtētajiem ar uzņēmējdarbības vidi saistītajiem aspektiem – 54% uzņēmēju nodokļu likmes vērtē kā drīzāk sliktas un 26% – kā ļoti sliktas, kamēr nodokļu likmes kā drīzāk labas novērtējuši 16% uzņēmēju, bet 4% atbildējuši, ka grūti pateikt.

Saistītie raksti

“Domāju, ka pozitīvs novērtējums nodokļu administrēšanai primāri ir uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) reformas rezultāts. Jaunā samaksas kārtība atcēla UIN avansa maksājumus un palielināja uzņēmumu motivāciju uzrādīt patieso peļņu. Faktiski reformas rezultātā valsts uzņēmēju maciņos ir atgriezusi ap 400 miljoniem eiro gadā, ko iepriekš uzņēmēji avansā iemaksāja valsts budžetā, bet tagad to iespējams ieguldīt investīcijās uzņēmuma attīstībai. Savukārt nodoklis tagad jāmaksā no reāli saņemtās peļņas,” sacīja bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
16 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Drošība uz ceļa: kādas priekšrocības ir jaunajām automašīnām? 1
23 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sākumā gaidāms sauss un saulains, tad laiks pamainīsies. Prognoze jaunajai nedēļai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
12 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
2 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs uzvaras svin bez šampanieša – šobrīd nedrīkst
1 stunda