Ekonomika
Bizness

“Citadele”: Uzņēmējiem patīk nodokļu samaksas kārtība0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas uzņēmēji pirmo reizi pozitīvi vērtē nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību, kamēr nodokļu likmes arvien tiek vērtētas pārliecinoši negatīvi, liecina “Citadele Index” jaunākais pētījums.

Nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību Latvijas uzņēmēji kopš pagājušā gada septembra novērtējuši ar indeksu 7, kas ir pozitīvs vērtējums, salīdzinot ar iepriekšējos gados sniegto negatīvo, savukārt uzņēmēju vērtējums par nodokļu likmēm neuzlabojas, arvien tās vērtējot pārliecinoši negatīvi – ar indeksu -45.

“Citadele Index” liecina, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtību vairums jeb 57% uzņēmēju novērtējuši kā drīzāk labu un 1% kā ļoti labu.

Savukārt 27% uzņēmēju domā, ka nodokļu samaksas un administrēšanas kārtība ir drīzāk slikta, bet 10% – ļoti slikta. 5% uzņēmēju par šo jautājumu vērtējuma nebija.

Saistītie raksti

Tajā pašā laikā nodokļu likmes ilgstoši ir starp zemāk novērtētajiem ar uzņēmējdarbības vidi saistītajiem aspektiem – 54% uzņēmēju nodokļu likmes vērtē kā drīzāk sliktas un 26% – kā ļoti sliktas, kamēr nodokļu likmes kā drīzāk labas novērtējuši 16% uzņēmēju, bet 4% atbildējuši, ka grūti pateikt.

“Domāju, ka pozitīvs novērtējums nodokļu administrēšanai primāri ir uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) reformas rezultāts. Jaunā samaksas kārtība atcēla UIN avansa maksājumus un palielināja uzņēmumu motivāciju uzrādīt patieso peļņu. Faktiski reformas rezultātā valsts uzņēmēju maciņos ir atgriezusi ap 400 miljoniem eiro gadā, ko iepriekš uzņēmēji avansā iemaksāja valsts budžetā, bet tagad to iespējams ieguldīt investīcijās uzņēmuma attīstībai. Savukārt nodoklis tagad jāmaksā no reāli saņemtās peļņas,” sacīja bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
5 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
4 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
5 stundas