Latvijā
Izglītība

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš labiekārto skolu, kuru pats savulaik nepabeidza2

Publicitātes foto

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš nolēmis atdarīt skolai, kuru savulaik nepabeidza un kur reiz sastrādājis ne vienas vien blēņas. Šīs skolas teritorijā Krūmiņš patlaban iekārtojis sporta laukumu. Krūmiņš mācījās Rīgas 7. pamatskolā (vēlāk – 41. vidusskola), kuras telpās pašlaik atrodas Rīgas Valdorfskola, kas tikusi pie jauna sporta laukuma.

“Mūsdienu jauniešiem novēlu mācīties apzinīgāk, nekā to darīju pats. Man vairāk visādas blēņas bija prātā. Reiz arī vienai meitenei bizi nogriezu,” stāsta uzņēmējs. Gadījies arī logus izsist dzimtajā skolā, ko Krūmiņš nav aizmirsis joprojām, un lēmis ieguldīt līdzekļus tagadējās Rīgas Valdorfskolas teritorijas labiekārtošanā, uzstādot pagalmā vingrošanas staciju.

Krūmiņš neslēpj, ka iesāktās mācības nepabeidza. “Es pats skolā biju nevaldāms, biju taisnības izjūtas apsēsts. Manas mācības 41. vidusskolā beidzās pusceļā. Ar mācīšanos gan tam nebija nekāda sakara – mācījos es it kā pa jokam. Man bija laba galva. Ātri varēju visu iemācīties. Galvenā problēma – man nebija interesanti,” atmiņās gremdējas Krūmiņš.

Likumsakarīgi, ka Rīgas Valdorfskolas teritorija iekārtota par līdzekļiem, kas iegūti no Krūmiņa memuāru “Iļģuciema pašpuikas stāsti” pārdošanas. Tajos uzņēmējs izsmeļoši aprakstījis savu dzīvi, tostarp arī skolas gaitas.

Starp Krūmiņa skolasbiedriem ir arī tādas personas kā pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, kuru uzņēmējs uzskata par bērnības draugu, un, piemēram, maestro Raimonds Pauls, bijušais premjers Aigars Kalvītis u. c.

Krūmiņa memuāri “Iļģuciema pašpuikas stāsti” sabiedrībai tika prezentēti 2016. gada nogalē. Pašlaik ir izpārdoti visi grāmatas eksemplāri, un papildu eksemplārus nākotnē izdot nav paredzēts.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Bordāns prognozē arī turpmākas domstarpības ar koalīcijas partneriem
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: “Atkal iedzīvotājus rīda pret pašvaldībām?” 1
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Irānas varasiestādes joprojām liedz iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
38 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
39 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas