Kultūra
Mūzika

Uzņēmējs: Latvijas muzikālās tradīcijas ļauj to popularizēt kā Eiropas ziemeļu kultūras galvaspilsētu 16

Foto: Silvia Lelli

Latvijā ir dziļas muzikālās tradīcijas un ir vērojams muzikālais pacēlums, tāpēc patlaban ir īstais laiks organizēt “Baltijas muzikālās sezonas”, kas ļaus popularizēt Latviju kā Eiropas ziemeļu kultūras galvaspilsētu, intervijā aģentūrai LETA sacīja fonda “Baltijas muzikālās sezonas” padomes loceklis, “Rietumu bankas” padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Gafins.

“Es nezinu daudz valstu, kurās koru festivāli pulcētu 50 tūkstošus cilvēku, turklāt no visām valsts malām, pat no nelielām pilsētiņām, ciemiem atbrauc liels mūziķu skaits,” sacīja Gafins.

Viņš teica, ka to apliecina vairāki piemēri. Māris Sirmais vada akadēmisko kori “Latvija” – vienu no labākajiem Eiropā. Kopš 2000.gada Latvija ir mākslinieki, kuri ar laiku ir pārauguši Rīgas skatuvi un tagad uzstājas uz pasaules galvenajām skatuvēm. Viņu vidū – Elīna Garanča, Kristīne Opolais, Aleksandrs Antoņenko, Marina Rebeka. Pēdējos gados Latvijas diriģenti vienmēr bijuši pretendentu trijniekā uz “Grammy” balvu, turklāt šogad tādi bija divi – Mariss Jansons un Andris Nelsons, kurš balvu ieguva.

“Ir vērojams acīmredzams muzikālais pacēlums, un mēs nolēmām, ka tieši tagad var organizēt “Baltijas muzikālās sezonas”, kuras popularizēs Latviju kā Eiropas ziemeļu kultūras galvaspilsētu, tas palīdzēs palielināt tūristu pieplūdumu, radīs Latvijas tēlu Rīgā,” sacīja fonda “Baltijas muzikālās sezonas” padomes loceklis.

Viņš pauda viedokli, ka tam, ka Rīga un Jūrmala nav pārāk populāras, var būt pozitīva loma – mūzikas cienītāji ir piecas sešas reizes bijuši Zalcburgā, Prāgā, festivālos Francijā. Taču daudzi no viņiem nekad nav bijuši Eiropas ziemeļu daļā, viņiem maz pazīstamā, bet pietiekami patīkamā vietā.

“Jauna efekts, iespēja aizbraukt, paklausīties un vēl iepazīties ar jaunu valsti – tas ir svarīgi. Turklāt uz Rīgu un Jūrmalu brauc intelektuālāki cilvēki. Mums Jomas ielā nav “Lamborghini” salona, “Christian Dior” vai “Chanel” veikalu. Pie mums atbrauks cilvēki, kuriem ir vajadzīga mūzika, daba un jūra,” teica Gafins.

LA.lv