Mobilā versija
+2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

Uzņēmējs: Magoņa aizturēšana saistīta ar iepirkumiem būvniecības jomā vai iekšējo opozīciju (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Loģistikas asociācijas dibinātājs un uzņēmējs Kalvis Vītoliņš.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) prezidenta Uģa Magoņa aizturēšana, visticamāk, varētu būt saistīta vai nu ar valsts pasūtījumiem, īpaši būvniecības jomā, vai uzņēmuma “iekšējo opozīciju”, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Loģistikas asociācijas dibinātājs un uzņēmējs Kalvis Vītoliņš.

Viņš skaidroja, ka tik liela uzņēmuma kā LDz vadībā ir nepieciešama rotācija, un ilgāk par četriem gadiem uzņēmums nebūtu jāvada, jo tad “sakrājas viss kaut kas”. Tas esot gan paša vadītāja, gan sabiedrības interesēs. Vītoliņš sacīja, – ja runā par LDz, tad uzreiz prātā nāk arī “Latvenergo” lieta. Jautājums arī esot par to, kā uzņēmumā notiek iekšējā kontrole. Viņš uzsvēra, ka jebkuram lielam valsts uzņēmuma vadītājam ir jārēķinās ar riskiem.

Vītoliņš gan uzsvēra, ka tas, ka cilvēks ir aizturēts, nenozīmē, ka viņš ir vainīgs. Trešajām personām būšot jāpierāda, kas tad ir izdarīts.

Jautāts, kurās sfērās Magonis varētu tikt vainots, uzņēmējs kā pirmo minēja būvniecības un rekonstrukcijas pasūtījumus. Tāpat viņš pieļāva, ka var notikt politiskās spēles, un šī ir taktiskā atbilde. Uzņēmējs neizslēdz, ka uzņēmumā ir iekšējā opozīcija, un kāds ir noskatījis uzņēmuma vadītāja amatu. Dienā uzņēmuma vadītājam esot jāparaksta ap 200 dokumentu, kurus visus nevarot izlasīt, un, ja komanda ir opozīcijā, tad varot būt problēmas. Arī pats Vītoliņš savulaik esot izvirzījis pretenzijas LDz attiecībā uz kādu pasūtījumu, tad gan uzņēmuma pārstāvji viņu gandrīz esot “aicinājuši uz mežu izrunāties”.
Kā ziņots, šodien uzņēmuma LDz akcionārs no amata atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni.

Kā valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas, šodien žurnālistus informēja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

KNAB darbinieki Magoni aizturēja vakar vakarā. Magoņa aizturēšanas iemesli pagaidām nav zināmi.

KNAB pagaidām komentārus aģentūrai LETA nesniedza.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņem nepilnus desmit gadus – kopš 2005. gada 1. septembra. Pirms tam no 2003. gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Strakšas par LDz valdes locekli kļuva reizē ar Magoni – 2005. gada 1. septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zirnekļi burkā?

  2. Ну и чем Айвар лучше Угиса?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+