Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

Uzņēmējs: Magoņa aizturēšana saistīta ar iepirkumiem būvniecības jomā vai iekšējo opozīciju (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Loģistikas asociācijas dibinātājs un uzņēmējs Kalvis Vītoliņš.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) prezidenta Uģa Magoņa aizturēšana, visticamāk, varētu būt saistīta vai nu ar valsts pasūtījumiem, īpaši būvniecības jomā, vai uzņēmuma “iekšējo opozīciju”, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Loģistikas asociācijas dibinātājs un uzņēmējs Kalvis Vītoliņš.

Viņš skaidroja, ka tik liela uzņēmuma kā LDz vadībā ir nepieciešama rotācija, un ilgāk par četriem gadiem uzņēmums nebūtu jāvada, jo tad “sakrājas viss kaut kas”. Tas esot gan paša vadītāja, gan sabiedrības interesēs. Vītoliņš sacīja, – ja runā par LDz, tad uzreiz prātā nāk arī “Latvenergo” lieta. Jautājums arī esot par to, kā uzņēmumā notiek iekšējā kontrole. Viņš uzsvēra, ka jebkuram lielam valsts uzņēmuma vadītājam ir jārēķinās ar riskiem.

Vītoliņš gan uzsvēra, ka tas, ka cilvēks ir aizturēts, nenozīmē, ka viņš ir vainīgs. Trešajām personām būšot jāpierāda, kas tad ir izdarīts.

Jautāts, kurās sfērās Magonis varētu tikt vainots, uzņēmējs kā pirmo minēja būvniecības un rekonstrukcijas pasūtījumus. Tāpat viņš pieļāva, ka var notikt politiskās spēles, un šī ir taktiskā atbilde. Uzņēmējs neizslēdz, ka uzņēmumā ir iekšējā opozīcija, un kāds ir noskatījis uzņēmuma vadītāja amatu. Dienā uzņēmuma vadītājam esot jāparaksta ap 200 dokumentu, kurus visus nevarot izlasīt, un, ja komanda ir opozīcijā, tad varot būt problēmas. Arī pats Vītoliņš savulaik esot izvirzījis pretenzijas LDz attiecībā uz kādu pasūtījumu, tad gan uzņēmuma pārstāvji viņu gandrīz esot “aicinājuši uz mežu izrunāties”.
Kā ziņots, šodien uzņēmuma LDz akcionārs no amata atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni.

Kā valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas, šodien žurnālistus informēja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

KNAB darbinieki Magoni aizturēja vakar vakarā. Magoņa aizturēšanas iemesli pagaidām nav zināmi.

KNAB pagaidām komentārus aģentūrai LETA nesniedza.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņem nepilnus desmit gadus – kopš 2005. gada 1. septembra. Pirms tam no 2003. gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Strakšas par LDz valdes locekli kļuva reizē ar Magoni – 2005. gada 1. septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zirnekļi burkā?

  2. Ну и чем Айвар лучше Угиса?

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+