Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Uzņēmējs: Saimniecībās pieaug tendence izbarot pienu teļiem un taupīt uz barības piedevu rēķina

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Rīga, 25.dec., LETA. Saistībā ar piena pārprodukciju, kā arī samazinoties ienākumiem par pārdoto pienu, piensaimniecībās pieaug tendence izbarot pienu teļiem, kā arī samazināt slaucamajām govīm nepieciešamo barības papildu piedevu apjomus, aģentūru LETA informēja veterināro produktu izplatītāja Latvijā AS “Dimela Veta Latvija” valdes priekšsēdētājs Ģirts Būdis.

Viņš sacīja, ka šogad ļoti izteikti iezīmējas apgrozījuma un pieprasījuma izmaiņas pirms un pēc Krievijas embargo krīzes perioda, kad piena iepirkuma cena samazinājās par 25% un govju turētāji ierobežoja izdevumus.

“Sevišķi vidējo un mazo klientu sektorā vērojama tendence samazināt tēriņus uz slaucamo govju ēdināšanā nepieciešamajām barības piedevām. Tāpat redzams, ka pirmajā pusgadā piena aizvietotāju jaundzimušajiem teļiem tirdzniecības apjomi, salīdzot ar pērnā gada rezultātiem, pieauga par 21%, savukārt otrajā pusgadā nokrita par 62%. Izskaidrojums – zemās piena iepirkuma cenas pārprodukcijas dēļ lopkopji izvēlas teļus ēdināt ar govs pienu,” norādīja Būdis.

Vienlaikus viņš atzina, ka līdztekus piena nozares krīzes gada pirkšanas ieradumu izmaiņām tirgū nostiprinoties arī pozitīva tendence.

“Tirgū turpina nostiprināties jau pagājušajā gadā novērotā tendence – pieprasījums pēc videi un dzīvniekiem draudzīgākiem ārstniecības līdzekļiem. Homeopātisko līdzekļu pārdošanas pieaugums 2014.gadā kopumā palielinājies par 12%,” sacīja uzņēmējs.

Tāpat izrāviens konstatēts jaundzimušo teļu slimību profilakses līdzekļu grupā, proti, gada laikā šajā produktu kategorijā pieaugums par 85%, kas liecinot – dzīvnieku īpašnieki ir izpratuši, ka slimību profilakse ir lētāka par ārstēšanu.

Būde arī atzina, ka viņa vadītais uzņēmums 2014. gada pirmajā pusgadā kāpinājis apgrozījumu par 8% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn.

Sasniegtais rezultāts ir apliecinājums nozares dinamiskai attīstībai pirmajos sešos gada mēnešos un neplānotai lejupslīdei gada otrajā pusē, kad pārdoto preču apjoms samazinājās vidēji par 11%. Kopējais 2014. gada apgrozījums uzņēmumā plānots 3,6 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1% mazāk nekā 2013.gadā.

“Nākamajā gadā plānojam Latvijas tirgū piedāvāt vairākus jaunus Eiropas ražotāju produktus homeopātisko un fitoterapijas ārstniecības līdzekļu segmentā. Tāpat paredzēti izglītojoši pasākumi, tostarp individuālas konsultācijas, par alternatīvo, videi draudzīgo produktu pielietojumu mūsdienu piena lopkopībā,” sacīja uzņēmējs.

“Dimela Veta Latvija” reģistrēta 1992.gadā un ir lielākais veterināro preču vairumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, kas pieder “Dimela” uzņēmumu grupai, kas apvieno trīs veterināro preču vairumtirgotājus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 3,63 miljoni eiro, bet peļņa – 48 455 eiro. Savukārt iepriekšējās gadā uzņēmums strādāja ar 3,12 miljonu eiro apgrozījumu un 8857 eiro peļņu.

Uzņēmuma pārstāvēto zīmolu vidū ir “Zoetis”, “Ecolab”, “Dechra”, “Lantmännen AB” ,”Schils”, “Cp-pharma”, “Foderdirekt”, “Vitalac”, “Agrofeed”, “Chanelle Medical”, “Over Agro”, “Rumenco” un citi.

2014.gadā “Dimela Veta Latvija” ir kļuvusi par Francijas zīmola “Vel’phone” oficiālajiem pārstāvjiem Baltijā. Kopš šī gada maija trīs Latvijas un viena Igaunijas ferma ir aprīkotas ar inovatīvu sistēmu dzīvnieka dzemdību brīža precīzai noteikšanai ar mobilā tālruņa īsziņas starpniecību.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+