×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Uzņēmējs: Tirdzniecībā 90% liellopu gaļas ir kontrabanda (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Zemnieku saimniecības "Valti" līdzīpašnieks, Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītājs Rihards Valtenbergs.

Latvijas veikalos un tirgos līdz pat 90% nopērkamās liellopu gaļas ir neskaidras izcelsmes vai kontrabandas prece, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītājs un zemnieku saimniecības “Valti” līdzīpašnieks Rihards Valtenbergs.

“Lielveikalos un arī dažos tirgos ir daudz liellopu gaļas, vienlaikus zinu tikai dažas saimniecības, kas veikaliem nodotu gaļu, tātad jautājums – kāda izcelsme šai gaļai? No Eiropas tā noteikti nenāk, jo tur liellopu gaļa ir pieckārt dārgāka. Atbilde vienkārša – tā ir kontrabanda jeb nezināmas izcelsmes produkts. Latvijas liellopu gaļas tirgus pelēkā daļa ir apmēram 90%, un situāciju risināt ir ļoti grūti, jo kontrabandisti iemanījušies perfekti “sakārtot papīrus”,” sacīja Valtenbergs.

Viņš arī atzina, ka “pelēkais tirgus” vismaz 30-40% ir arī alkohola un tabakas nozarēs, tomēr tur biežāk atrod pārkāpumus, jo lielie ražotāji esot ieinteresēti un varbūt pat piemaksājot, lai kontrabandu meklētu.

“Jau 2004.gadā vērsāmies Ekonomikas policijā ar lūgumu palīdzēt, bet mums atbildēja – noķeriet paši kontrabandistus, tad mācēsim tikt ar viņiem galā. Pirms pāris gadiem atrada kontrabandas uzņēmumu Saldus novadā, bet arī tikai tāpēc, ka Valsts ieņēmumu dienests to pieķēra nenomaksātu nodokļu dēļ. Tagad, lai kopīgi meklētu problēmas risinājumu, kopā ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi esam uzrunājuši Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī VID vadību,” norādīja Valtenbergs.

Tāpat viņš atzina, ka, neraugoties uz problēmām, nozare ir perspektīva un tuvāko gadu laikā liellopu gaļas audzētāju skaits varētu dubultoties.

“Patlaban Latvijā ir 750 saimniecības, 1872 ganāmpulki ar 43 000 govju, savukārt vidēji ganāmpulkā ir 58 liellopi. Valstī ir ap 300 000 hektāru pamestu zemes platību, kur varētu izganīt liellopus. Gaļas liellopu turēšana ir ļoti labs mehānisms, lai attīstītu laukus un padarītu tos apdzīvotākus,” sacīja biedrības vadītājs.

Saskaņā ar Gaļas liellopu audzētāju biedrības aplēsēm nozare 2013.gadā saražojusi 7800 tonnu liellopu gaļas, eksportējusi 3608 dzīvniekus, un kopumā saražotās produkcijas vērtība ir 28,6 miljoni latu, kas veido 9,1% visas lopkopības produkcijas vērtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Valtenbergs grib lai cilveki pērk dārgo gaļu. Mantkārīgais Valtenbergs. Pie viņa darbinieki strāda par 1 euro dienā un plus cigaretes iedon.Eksplotators.

  2. Diez gan kliedzoši cipari. Žurnālistiem par šo tēmu būtu vairāk jāraksta un dziļāk jāparok

  3. Ja būtu GRIBĒŠANA kontrabandu atklāt, tad to arī darītu!. Kādam tas viss ir ļoti izdevīgi, tāpēc arī nebeidzama muldēšana, tikai nav darīšanas. Ja gribētu noķert kontrabandistus, tad to arī izdarītu. Arī likumi ir radīti tā, ka, lai sāktu ko darīt, jāveic neskaitāmas birokrātiskas saskaņošanas , apspriešanas utt. To var salīdzināt ar ugunsgrēka dzēšanu- māja jau sen liesmās, bet ugusdzēsējiem jāmeklē atļauja iesūknēt cisternā ūdeni, iepildīt mašīnā degvielu un visbeidzot uz autoskolu jānosūta cilvēks šofera tiesību iegūšanai. Tas viss notiek, ja valsti vada politiski impotenti.

Draugiem Facebook Twitter Google+