×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Uzņēmēju gatavība eiro ieviešanai viduvēja, iedzīvotāju – joprojām zema

Foto: LETAFoto: LETA

Dārzeņu un augļu tirgus Frankfurtē.

Iedzīvotāju gatavība eiro ieviešanai joprojām zema, taču uzņēmēji pārejai uz eiro ir vidēji gatavi, liecina “Swedbank” un “TNS Latvia” veidotā “Latvijas eiro gatavības indeksa” trešais mērījums.

Pēdējo trīs mēnešu laikā Latvijas iedzīvotāju eiro gatavības indekss audzis par trim punktiem, sasniedzot 34 punktus no maksimāli 100 iespējamajiem. Tas ir zems gatavības līmenis brīdī, kad līdz eiro ieviešanai palikuši trīs mēneši, vērtē pētījuma veicēji.

Uzņēmēju gatavības indekss pēdējo trīs mēnešu laikā audzis par četriem indeksa punktiem, sasniedzot 54 punktus no 100 iespējamajiem, kas norāda uz vidēja līmeņa gatavību pārejai uz eiro.

“Latvijas eiro gatavības indeksa” trešo mērījumu “Swedbank” sadarbībā ar “TNS Latvia” veica septembra sākumā, visā Latvijā aptaujājot 1015 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem un 500 uzņēmumu vadītājus. Tas ir svērtais vidējais indekss, kur minimālā iespējamā vērtība ir nulle indeksa punkti (absolūta negatavība eiro ieviešanai), bet maksimālā – 100 indeksa punkti (pilnīga gatavība eiro ieviešanai).

Otrais “Latvijas eiro gatavības indeksa” mērījums jūnijā rādīja, ka iedzīvotāju un uzņēmumu eiro gatavības indekss bija saglabājies salīdzinoši zems – 31 indeksa punkts iedzīvotājiem, kas ir tikpat, cik šī gada martā, un 50 punkti uzņēmumu vadītājiem.

Pirmais “Latvijas eiro gatavības indeksa” mērījums tika veikts šā gada martā. Šāds mērījums tiks veikts ik ceturksni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+