×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Uzņēmīgai latvietei balva par īsfilmu ar “Troņu spēļu” zvaigzni

Brīdis uzņemšanas laukumā.
Publicitātes fotoBrīdis uzņemšanas laukumā. Publicitātes foto

Londonas prestižajā Scenāristu festivālā Labākā īsfilmas scenārija balvu saņēmusi latvietes Annas Zalānes producētā filma “Enough”, kurā galveno lomu atveido Natālija Tena, kas ir pazīstama ar savām lomām filmu seriālā “Harijs Poters” un nu – arī ar lomu seriālā “Troņu spēles”.

Balva tika pasniegta 13. februārī Londonā kinoteātrī “Genesis Cinema”, kur notika daudzstāstu mākslas filmas “50 kisses” pirmizrāde. Idejas autori “50 Kisses” sauc par pirmreizēju projektu – mākslas filmu no daudzām detaļām, kur vienojošais elements ir skūpsts un darbība notiek Valentīna dienā.

Stāsts sākās 2012. gadā, kad Londonas Scenāristu festivāls izsludināja konkursu, lai atlasītu 50 divu lappušu apjoma scenārijus. Kopumā tika iesniegti 1870 scenāriji, no kuriem pēc atlases tapa 127 filmas. Labākās apvienotas filmā “50 kisses”, kuru ārpus Lielbritānijas demonstrēs vairākos ASV štatos, Austrālijā, Šveicē, Skotijā, Kanādā, Izraēlā, Filipīnās un citur.

Pirms 18 mēnešiem projektā izlēma piedalīties arī Anna kopā ar draudzeni režisori Maurīnu Haskoeti, izvēloties, kā noskaidrojās, labāko no iesniegtajiem – Kirstijas Makkonelas scenāriju “Enough”. Anna atceras: “Toreiz strādāju restorānā. Abas apsēdāmies pie galdiņa un sākām sapņot, kā mēs šo scenāriju varētu pārvērst filmā. Tā aizsapņojāmies, ka uzrakstījām rīcības plānu nākamajiem diviem mēnešiem, kas viss jāizdara, lai filma varētu ieraudzīt dienas gaismu”.

Tika nodibināta producentu grupu “Puzzle Pictures”, kurā darbojās vēl viena latviete – skaņu režisore Ilze Kalve. Īsfilma “Enough” kļuva par “Puzzle Pictures” pirmo projektu. “Un tā jau dzīvē notiek – ja tu kaut ko no sirds vēlies, tad visa pasaule sadodas rokās, lai tava vēlme īstenotos,” – šis Annas teikums skanētu cukuroti klišejiski, ja tā tiešām nebūtu noticis. Par īsfilmas operatoru kļuva Stinga krustdēls, ar paziņu palīdzību uzrunāta daudzsološā aktrise Natālija Tena, kura jau bija filmējusies “Harijā Poterā” un tobrīd svaigi apstiprināta lomai seriālā “Troņu spēles”. Anna saka: “Mēs Natāliju Tenu uzaicinājām projektā, jo reiz viņa ar savu grupu (aktrise spēlē arī akordeonu) bija piedalījusies vienā no Maurīnas organizētajām ballītēm. Filmēšanai kāds multimiljonārs piedāvāja savu penthausu. Galu galā mums bija viss, arī grima speciālisti un skaņinieki.”

Jautāta, kā izdevās zvaigznes piedalīties projektā, kurā lielas autoratlīdzības nebija plānotas, Anna atbild: “Tā kā šim projektam naudas bija tik, cik no pašu iekrātajām algām, tad projekts patiesi nevar lielīties ar lieliem honorāriem. Mūsu honorārs bija idejas prezentēšana, ceļa izdevumu apmaksa, neliels furšets filmēšanas laukumā un solījums, ka visu komandas dalībnieku vārdi tiks iekļauti filmas titros. Atceros, bija brīdis, kad par sevi smējāmies: filma būs četras minūtes gara, un divas no tām sastādīs titri.”

Par svarīgām īpašībām, kas ļāvušas nodibināt savu producentu grupu idejām un dažādām radošām iniciatīvām tik pieblīvētā vietā kā Londona, Anna min pamatīgu spēju kārpīties un prasmes prezentēt savu ideju. Taču: “Tikpat svarīgs ir arī veiksmes faktors, lai satiktu īstos cilvēkus īstajā laikā.”

Anna saka paldies līdzcilvēkiem, kas nav lieguši savu padomu, un priecājas, ka producentes iemaņas bijušas jau iepriekš, Latvijā, – tās iegūtas, aptuveni divus gadus strādājot LNT raidījumā “Tautas Balss”, vēlāk papildinātas, kā izpildproducentei darbojoties realitātes šovos “Okartes skatuves dienasgrāmata” un “Ievas stila pārvērtības”.

Patlaban producentu grupa “Puzzle Pictures” sasparojusies vēl vienam īsfilmu konkursam, kurā iesniegts darbs “Midnight Mum”. Rezultāti būs zināmi jau martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+