×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

Uzņemot tūkstošiem bēgļu, Latvijā iespējams noziedzības pieaugums (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Gadījumā, ja Latvijai nākotnē būs jāuzņem liels skaits patvēruma meklētāju, tad atsevišķās noziedzības jomās ir iespējams pieaugums, intervijā aģentūrai LETA atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš pastāstīja, ka tie patvēruma meklētāji vai nelegālie imigranti, kuri šobrīd uzturas Latvijā, nerada nekādu noziedzības pieaugumu.

“Ja Latvijai būs jāuzņem tūkstošiem bēgļu, tad nešaubos, ka atsevišķās noziedzības jomās pieaugums varētu būt. Ņemot vērā tendences Eiropā, pieaugums iespējams zādzībām, laupīšanām un narkotiku noziegumiem. Tā nenotiks, ka visi atbraukušie patvēruma meklētāji būs likumpaklausīgi un vēlēsies naudu nopelnīt godīgā darbā. Katrā ziņā ir jābūt gataviem, un to apliecina Francijā redzētais, kur šādi cilvēki gaišā dienas laikā aplaupa automašīnas,” norādīja ģenerālprokurors.

Tāpat nav izslēgts, ka, palielinoties patvēruma meklētāju skaitam Latvijā, var pieaugt arī nacionālā vai rasu naida izraisīšanas noziegumi. Tas ir jaušams gan no komentāriem internetā, gan dažādām citām sabiedriskām aktivitātēm.

“Tomēr pagaidām es apokaliptiskas ainas nevēlos zīmēt, jo tās ir tikai prognozes gadījumam, ja Latvijai būs jāuzņem liels skaits patvēruma meklētāju,” uzsvēra Kalnmeiers.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padome šonedēļ vienojās par 120 000 personu, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanu divu gadu laikā. Šajā padomē netika lemts par pastāvīga mehānisma jeb kvotu ieviešanu.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņems vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Daļa ekspertu gan prognozē, ka Eiropā nākotnē ieradīsies vēl vairāki miljoni bēgļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Bet kā darbosies Latvijas likumi kad savā starpā kausies dažādu tautību un šiitu – sunītu grupējumi kā tas jau notiek daudzajās Vācijas bēgļu nometnēs , kur sadragātas policijas automašīnas ,bēgļu apkalpes biroji ,ievainoti policisti.To visu var redzēt vācu preses fotogrāfijās un izlasīt pat šodien.

 2. Kur Jūs rāvāt tādu informāciju, ka Latvijā uzradīsies tūkstošiem bēgļu, ja Straujuma un Rinkēvičs apgalvo, ka būs vien 776 kristiešu jēriņi?

 3. Mans braaleens no Zviedrijas man rakstiija, ka zviedri katru gadu uznjem 30 000 beegljus. Un vai taadeelj tur vairaak noziegumu? Mana pieredze man saka, ja latvieshi raudziisies zu beegljiem draudziigi, tad arii beeglji jutiis simpatijas pret latvieshiem!

  • BET mani draugi (zviedri) ,runā pilnīgi pretējo,daudzi saka,ka Zviedrija tagad nav vairs tāda kā bija,tagad no mājas vairs neiziesi neaizslēdzot durvis. Tākā parunājiet vairāk un dziļāk ar savu brālēnu,ja viņš Zviedrijā nedzīvo tikai pāris mēnešus,Jūs saņemsiet pilnīgi citu informāciju.Īsā vēstulītē skaidrību diezin vai uzzināsiet.

 4. Labaakais veids kaa pasargaat Latviju no pislaamistiem -pilniigi paariet uz cuukgalju!!! Tikai cuukgalju!!! Nekaadas vistinjas, suutiisim Busha kgam, nekaadas iellopu galjhas!!! Paartikas razhotajiem: uz katras Piena pacinjas uzspiesst ziimogu ‘Tiirs cuuku piens’, taapat uz visiem sieriem, biezpieniem etc. Vispaar senos laikos bija labs piemeers – Valmieras Mineraaluudens. Pie mums Valmieraa to sauca tikai par ‘Cuukuudeni’, jo sho arteezisko aku nejaushi uzraka/uzurba Valmieras Galjas Kombinaata (toreizeejaa) teritorijaa. Taa arii radaas nosaukums. Uz visiem mineraaluudenjiem – jaabuut uzrakstrram ‘cuukuudens’. Uz visiem dzeramaa uudens kraaniem – taapat. Arii Laimai visaam shkjirneem jaakljuust par ‘cuukolaadi’. Vaardu sakot, lai shie pislaamisti spraagst no bada, slaapeem un veel no kaa -IMHO vienalga.

 5. Randy, BRD & Latvija, EU Atbildēt

  Katram ‘beeglim’ pirms uznjemshanas jaaiztur ‘Tolerances Eksaamens’, 8 stundu laikaa (pislaamistiem paskaidroju – taa ir normaala ‘darba diena’. Neesmu paarliecinaats kaa lai izskaidro terminu ‘darbs’, pislaamistiem tas ir sveshs, bet lai nu paliek):
  1. Jaaapeed 1kg ceptas cuukgaljas shniceles veidaa (Viines shnicele);
  2. Jaaizdzer 1 ltr alus;
  3. Jaapiekozh 12 gab. Nirnbergas desinju, kopaa ar shkjoveetiem Bavaarieshu kaapostiem;
  4. Veel viens (1) ltr alus;
  5. Jaauzkozh 5 Bavaarieshu cuukgaljas medaljoni un porcija ‘Schweinbraten’ jeb ‘Sauerbraten’;
  6. Pa starpai peec katra alus malka un peec katra cuukgaljas kumosa skaidraa un artikuleetaa valodaa jaanoreec ‘Grüß Gott`, kas pie mums ir oficiaalais sveiciens Bavaarijaa.
  Ja tas viss tiek iztureets, labi paeedushais ‘beeglis’ tiek oficiaali noformeets. Ja tas nav pienjemami – shis pislaamists nav paraadiijis pietiekoshu tolerances liimeni un ir izsuutaams nekaveejoshi no Bavaarijas Briivvalsts. Punkts.

 6. Vieda doma, Kalnmeijera kgs, vida doma… Jaa, juus tieshaam esat ‘cilveeks savaa vietaa’, kam veel bez jums kaut kas taads ienaaktu praataa, nu jaa… protams, jums pienaakas ‘algas pielikums’.

 7. atkal prātuļo ivars graudums!!! No kurienes tāda pārliecība par apmātajiem islama valsts iederīgajiem, ka viņi te NEKO TAMLĪDZĪGU NEDARĪS??????????? Viņi darīs!!! UN KĀ VĒL DARĪS!!! Viņi tādā atmosfērā auguši!!!

 8. … Viegli ar likumu parvarama problema generalprokratoram zinasanai: vainigo tulitaja deportacija, ieskaitot gimenes loceklus – ka tas bija pienemts visas demokratijas peckara beglu laikos …

 9. teorētiski ir iespējams, ka atsevišķās noziedzības jomās pieaugums izpaliks – piemēram cūkas gaļas zādzību jomā. bet ja šhi†’o cūcību deputā†i izdarīs, ka ielaidīs “bēgļus”, 100%, ka noziedzības līmenis smagi celsies. būs pilnas grāvmalas ar īstenajiem kries†iešiem ar svētlaimē pārgrieztām acīm nogrieztām galvām un ar izvarotām un noslepkavotām sievietēm miņukos un / vai garajās biksēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+