×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Uzņems filmu par staļinisma represijām un deportāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Režisors Viesturs Kairišs un filmu studija “Mistrus Media” sakusi darbu pie spēlfilmas “Melānijas hronika” veidošanas, kas vēstīs par staļinisma represijām un Baltijas tautu deportāciju, aģentūru LETA informēja filmu studijas “Mistrus Media” producente Inese Boka-Grūbe.

Filmu studija “Mistrus Media” darbu pie Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” sāka 2011.gadā pēc rakstnieces Melānijas Vanagas autobiogrāfijas “Veļupes krastā: 1941-1957”, kas ir spilgtākais staļinisma deportāciju laika notikumu apraksts latviešu literatūrā un kas pēc publicēšanas kļuvis par pieminekli visiem izsūtījumā bojāgājušiem un cietušajiem.

Režisora darbs būs nozīmīgs ne tikai kā būtiska Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī nozīmīgs darbs Latvijas kino, kas starptautiskā līmenī stāstītu par Eiropas vēstures maz zināmu un atspoguļotu tematiku – staļinisma represijas un Baltijas tautu deportāciju.

“Tā ir filma, kura ir jāuzņem tieši šobrīd, kamēr dzīvi vēl ir šo notikumu aculiecinieki, kuri visu mūžu dzīvojuši ar šo traģisko dzīves pieredzi, tā arī nepieredzot savu sajūtu vai atmiņu apliecinājumu ne literatūrā, ne kino. Latviešu kino šie notikumi nekad vēl nav aplūkoti ārpus ideoloģiska uzstādījuma, bet tieši kino ir viens no būtiskākajiem kultūras elementiem, kas veido nacionālo identitāti. Tā ir Latvijas nācijai svarīga un būtiska filma šobrīd un arī nākotnē, jo sociālā atmiņas pārmantojamība ir tā, kas nosaka mūsu vērtības un dzīvotspēju,”

 

pauda Boka-Grūbe.

Filmas režisors un scenārists ir Kairišs, operators – Gints Bērziņš, filmas māksliniece – Ieva Jurjāne, filmas producenti – Inese Boka Grūbe, Aiva Sīmane, Gints Grūbe. Filmas galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm – šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo.

Nacionālais kino centrs 2012.gada februārī atbilstoši pieejamam finansējumam atbalstīja filmas “Melānijas hronika” pirmo filmēšanas posmu, kas plānots 2013.gadā februārī Zilupes novadā, kur patlaban tiek veikta Sibīrijas ciemata uzbūve atbilstoši Melānijas Vanagas personīgā arhīva fotogrāfijām. Filmu plānots pabeigt 2014.gada vasarā.

Plašāk par topošo spēlfilmu “Melānijas hronika” stāstīs preses konference, kas rīt, 15.novembrī, plkst.14 notiks “Stūra mājā” jeb bijušajā Valsts drošības komitejas ēkā Brīvības ielā 61.

Preses pasākumā piedalīsies filmas režisors Viesturs Kairišs, rakstniece un politiķe Sandra Kalniete (V), viens no Melānijas Vanagas Sibīrijas izsūtījumā izglābtajiem bērniem Andris Eglītis, kā arī filmas māksliniece Ieva Jurjāne un filmas producente Inese Boka-Grūbe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+