×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Uzņems filmu pēc Belševicas autobiogrāfiskā darba “Bille”

Foto: LETAFoto: LETA

Billes tēvu filmā atveidos aktieris Artūrs Skrastiņš.

Latvijā top jauna spēlfilma “Bille”, kas veidota pēc rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā darba “Bille” motīviem, aģentūrai BNS pastāstīja viena no filmas producentēm Marta Romanova.

Filmā iekļauta pirmā grāmata, kas stāsta par Billes bērnību.

Spēlfilmas “Bille” režisore ir Ināra Kolmane, producenti – Romanova un Jānis Juhņēvičs, operators – Uldis Jancis, māksliniece – Ieva Romanova. Tapuši vairāki filmas scenārija varianti, pašlaik filmas scenāristi Arvis Kolmanis un Evita Sniedze noslīpē tā galīgo variantu, sacīja Romanova.

Filmēšana notiks mājā Rīgā, Vārnu ielā, kurā Belševica bērnībā mitusi un kuras saimniecei bijis ļoti svarīgi saglabāt šo vietu saistībā ar rakstnieci. Pie mājas uzlikta arī plāksne, kas liecina, ka rakstniece tur dzīvojusi. Saimniece speciāli filmēšanas vajadzībām ir gatava atlikt ēkas renovāciju, lai saglabātu pēc iespējas labāku vidi filmēšanai, norādīja Romanova.

Šajā nedēļas nogalē plānots filmēt pirmās epizodes, tomēr intensīvākā filmēšana plānota nākamgad. Producente uzsvēra, ka filmēšanas procesam jābūt kompaktam, lai filmā spēlējošie bērni nepagūtu izaugt. Pie skatītājiem “Bille” varētu nonākt 2017. vai 2018. gadā.

Producente informēja, ka Billes un viņas draugu lomām bērni vēl tiek atlasīti un galīgais lēmums tiks pieņemts tuvākajās dienās, savukārt Billes vecāku lomām jau apstiprināts Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne.

Filmas “Bille” veidošanai būtu nepieciešams aptuveni miljons eiro. Filmu projektu attīstīšanas konkursā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” “Billei” piešķirti 15 797 eiro. Romanova teica, ka pašlaik tiek meklēti partneri kopražojumam. Romanova informēja, ka grāmata “Bille” ir populāra Skandināvijā, tādēļ tiek cerēts uz sadarbību ar kādu no šīm valstīm. Tāpat tiek apzināti vietējie uzņēmēji, kurus interesē vēsturiskas vērtības un fakts, ka tā būs ģimenes filma, un kuri būtu gatavi finansiāli atbalstīt filmas tapšanu.

Autortiesības filmas “Bille” ekranizācijai pieder filmu studijai “Deviņi” un Kolmanei kā režisorei. Kolmane savulaik saņēmusi arī Belševicas atbalstu filmas veidošanai, uzsvēra Romanova.

Kolmanes jaunākais darbs ir kritiķu un publikas augsti vērtētā dokumentālā filma “Ručs un Norie”, kas stāsta par suitu sievas un japāņu meitenes draudzību. Kolmanes pirmā pilnmetrāžas spēlfilmas “Mona” Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” saņēma piecas nominācijas.

Latviešu dzejnieces, rakstnieces un tulkotājas Vizma Belševica (1931-2005) autobiogrāfiskais romāns “Bille” sastāv no trim grāmatām – “Bille”, “Bille un karš” (sākotnēji “Bille dzīvo tālāk”) un “Billes skaistā jaunība”. Par grāmatām “Bille” un “Bille dzīvo tālāk” viņa saņēmusi Spīdolas balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+