×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Kā vērtējat valdības lēmumu Latvijā uzņemt 250 bēgļus? (31)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Māris Rozentāls

Valdība nolēmusi, ka Latvija tuvākajos divos gados brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus. Plānots, ka par katru bēgli Latvija no ES varētu saņemt 6000 eiro. Jautāju Rīgā sastaptiem cilvēkiem, kā viņi vērtē valdības lēmumu?

 

Māris Rozentāls, pensionārs: “Viņi bēg no kara, arī mēs savulaik bēgām. Bēgļi Latvijai ir jāuzņem, jo savulaik, kad mūsu cilvēki bēga no PSRS, viņus uzņēma citas valstis. Arī manu radinieku vidū ir cilvēki, kas devās bēgļu gaitās. Nedomāju, ka ES mums uzspiestu lēmumu par bēgļu uzņemšanu.”

 

Belokurovs_DB_2Deniss Belokurovs, students: “Nedomāju, ka mums vajag uzņemt bēgļus, jo vispirms būtu jārūpējas par pašu cilvēkiem. Zinu daudzus mūsu cilvēkus, kas ilgus gadus strādājuši, bet saņem mazu pensiju, lai gan ir pelnījuši saņemt vairāk. Un tagad mēs no savas kabatas maksāsim par bēgļu uzturēšanos Latvijā. Solidaritāti parādīt un bēgļus uzņemt varētu, ja viņu uzturēšanos apmaksātu ES. Nu labi – ja kaut 50 procentus no bēgļiem vajadzīgajiem līdzekļiem apmaksātu ES, tad šo soli varētu spert. Taču svarīgākais tāpat ir – pirms domājam par citiem, jāpadomā par pašu iedzīvotājiem.”

 

 

 

Smolaks_DB_2Vjačeslavs Smoļaks, kurpnieks: “Valdībai varbūt vajag, bet mums, Latvijas iedzīvotājiem, bēgļu uzņemšana nav nepieciešama. Pieļauju, ka būs jāmaksā pabalsti iebraucējiem, bet mums ir daudz pensionāru ar mazām pensijām un maznodrošināto, kas saņem tikai minimālo algu. Lai ES man iedod naudu, tad labprāt sagaidīšu bēgļus Latvijā. Nesaprotu, kāpēc mums viņi būtu jāuzņem, labāk ES būtu sūtījusi viņus uz valstīm, no kurām viņi nāk… Vienvirziena biļete būtu ļoti labs un izdevīgs risinājums.”

 

 

 

Skabarde_DB_2Sandra Skābarde, strādā kuģniecības uzņēmumā: “Uz bēgļu uzņemšanu skatos skeptiski, jo daudzi mūsu cilvēki ir devušies strādāt uz ārzemēm, bet viņi mūsu valdībai neinteresē. Bēgļu uzņemšanai, izrādās, nauda ir. Tas, ka savulaik latvieši devās bēgļu gaitās, bēgot no PSRS režīma, ir vēsturisks fakts, taču tas nav arguments par labu tagadējai bēgļu uzņemšanai Latvijā. Vēsture ir vēsture, un to mēs neatgriezīsim, mums jāskatās uz to, kas notiek šeit un tagad. Bēgļu jautājumam neredzu skaidru risinājumu. Mani māc bažas, ka tagad pieņemsim 250 bēgļu, bet pēc tam mums lūgs pieņemt vēl 200 – 300 bēgļu. Viņu uzņemšana radīs slogu sociālajam budžetam. Mums būtu jārūpējas par jaunajām māmiņām un pensionāriem, kuriem vajadzētu paaugstināt pabalstus un pensijas.”

 

 

 

Kardovska_DB_2Olga Kardovska, pedagoģe: “Grūti pateikt, jo par politiku maz interesējos. Bēgļu uzņemšana būtu tikai cilvēciska. Ja cilvēkiem valstī ir problēmas, piemēram, kā Ukrainā, kur cilvēkus nogalina un ir karš, vai kā Ziemeļāfrikā, kur arī ir nemierīgi, tad mums bēgļi no šīm valstīm ir jāuzņem.”

 

 

 

 

 

Galperovics_DB_2Aleksandrs Galperovičs, darbojas investīciju biznesā: “Bēgļu uzņemšana ir atbalstāma, jo tas ir Latvijas pienākums kā ES dalībvalstij. Šis solis būtu tikai cilvēcisks un taisnīgs. Citas ES valstis, kā Itālija un Grieķija, uzņem bēgļus, bet jau smok nost, jo tajās nonāk pārāk liels skaits bēgļu. Domāju, ka 250 cilvēki Latvijai nav daudz, un viņu uzņemšana šeit ir simbolisks solis, lai parādīto Eiropas vienotību. Cik zinu, par bēgļiem maksās ES. Domājams, ka uz Latvijas sociālo budžetu būs niecīgs spiediens.”

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. pavisam ko citu. Es brīnos, kā normāli domājošu cilvēku spēj uztraukt 250 bēgļi, kas būtu jāuzņem Latvijai. Jauztraucas būtu gan par nupat Saeimas lēmumu par neobligāto Valsts karoga demonstrēšanu tad, kad tas būtu vajadzīgs, gan par Latvijai nelojālo iedzīvotāju skaitu valstī, gan par iedzīvotāju viedokļa ignorēšanu Valsts Prezidenta vēlēšanā un vēl daudz par ko citu. Mani neuztrauktu, ja minētam skaitlim vēl nulli, pat divas pieliktu.Valsts bojāeju tas netuvinātu. Valsts bojāeju tuvi lielas krievu skaits Latvijā. Neviņu skaits, gan, bet viņu p-olitiskā nostāja.

 2. Re cik grūti vadīt pareizu politiku ! Pat ASV ar visiem padomniekiem kļūdās. Vajadzēja tos Kadafi,Huseinu un citu diktatorus likt mierā , nevis censties viņus gāzt. Lai ko dara diktators, valstī uz ārpusi ir miers un kārtība.Bet kur divi melnie vai brūnie brāļi kaujas – nekādā ziņā nejaukties iekšā, tikai šmuce vien sanāks,To man Maskavā mācīja kāds brūnais brālis ! Un tā arī ir – novācām Huseinu un Kadafi un ko ieguvām? Nevienu no šiem bēgļiem Latvijā1 Vājprāts sāksies , ja ti\e būs musulmaņi!

 3. Bēgļu uzņemšana Latvijai ir pilnīgā plānprātība, ko svaigi demonstrē ļautiņi, kuri neko nesaprot no integrācijas, ekonomikas un finansēm, politiķi kuriem ir pilnīgi vienaldzīga sabiedrības attieksme, un valdošā koalīcija, kura grib jebkuram eironelietim ielīst pakaļā par velti!
  Tas ir tas pats kas uzcelt vēl vienu, tik pat pretīgu un nevajadzīgu celtni kā biblioteku!

 4. "Vienotība" ir nodevēji Atbildēt

  Šī partija pārdod Latviju:
  * caur TUĀm,
  * caur skolu nelatviskošanu,
  * caur mežu iztirgošanu par svietmaizi, veicot kailcirtes,
  * caur nedemokratiskiem gājieniem (Āboltiņas ielīšana Saeimā pa aizmugues durvīm),
  * caur imigrantu uzņemšanu, nerēķinoties ar iedzīvotāju vēlmēm,
  * caur pakļaušanos mafioziem oligarhiem, kuri kontrolē valsti no aizmugures.

 5. LIELISKS PRIEKŠLIKUMS LA REDAKTORIEM UN ŽURNĀLISTIEM ! ! ! Lai tiktu pie pilnīgas skaidrības, nosūtiet savus žurnālistus uz 3—4 Eiropas valstu bēgļu nometnēm vai pilsētu geto rajoniem ,kur dzīvo gan paši jaunākie bēgļi,gan tie kas tur jau ir dzimuši ! Padzīvojiet tur, uzziniet max daudz gan par sadzīvi, gan par pabalstiem, gan par viņu tikumiem un netikumiem . Ja atbrauksiet dzīvi, neizvaroti vai aplaupīti , varēsiet bez emocijām mums ,visai Latvijai , pastāstīt VISREĀLĀKO PATIESĪBU !!! Un visa valsts uzreiz nomierināsies ,jo mēs uzzināsim PATIESĪBU !

 6. kā tur ir ar bēgļu pabalstiem ? tiem jābūt eiropas pabalstu līmenī ? varbūt dažus pensionārus labāk par bēgļiem noformēt …

  • Principaa laba doma. Uztaisam katraa Latvijas pilseetinjaa beeglju namu, panjemam no €iropas ne 250, bet 2500 beegljus (ar attieciigo naudu), pa kluso .. aizvietojam ar muusu pashu pensionaariem. Sejas naaksies nosmeereet ar kurpju smeeru. Un muusu pensiishi neslikti dziivos.

 7. Premjērei bez uzklausīšanas vai referenduma tautai, nebija nekādu tiesību tam piekrist un pieņemt lēmumu par 250 begļiem uzņemšanu Latvijā. Ir jāuzdot jautajums, kas šos bēgļu plūdus radīja. Premjēre droši vien nezina, bet mēs parastā tauta to labi zinām un redzam. Visu to radīja visāda veida rožu un tulpju revolūcijas Āfrikas ziemeļos un tuvajos austrumos. To visu inspirēja un joprojām vada islama fundamētālisti, kas nerēķinoties ar savas tautas ciešanām dara visu lai islamu izplatītu visā eiropā. Nodoms ir vairak ka skaidrs, lai pārņemtu jaunas teritoprijas un izplatītu islama ticību. Mums Latvijā tas nav pieņemams. Mēs vēl nevaram atrisināt visus jautajumus ar PSRS laika iebraukušajiem okupantiem, un sodien mums tiek uzspiestas jaunas problemas.

 8. Bēgļu liktenis ir jāatstāj viņu pašu ziņā.Ja jau ir atairējušies, tad uzņēmības viņiem pietiks iekārtoties puslīdz tam,kā viņi savu turpmāko dzīvi ir iedomājušies vēl esot Āfrikas krastā.Ja nepatiks ,aizbrauks atpakaļ.Bet mums ,lai kā censtos,neizdosies viņiem pierādīt ,ka viņi šeit ir kā mīļi gaidīti tuvinieki.

 9. Grieķija par spīti visai Eiropai sarīkoja referendumu un visa Eiropa klusēja, bet mums ko? Rīkojiet referendumu arī mums lai noskaidrotu tautas nostāju. Tik svarigus jautājumus nedrīkst izlemt daži cilvēki.

  • Latviši vēl joprojām baidās pateikt atklāti savu viedokli,domādam,ka nu sūtīs tālāk par Zilupi.Tā ir mīkstčaulība un gala rezultāts-vanckars-pazaudēta valsts un izkliedēta tauta.

 10. Cik tad ”bēglim” ir jāmaksā par nokļūšanu pabalstu paradīzē un ES bēgļiem pienāksies ES līmeņa pabalsti? Nevajaga tantei stāstīt pretējo. Radi un radu radi bus klāt pēc pabalstiem un darbs protams ir tikai baltajiem pildāms…

 11. Islāmticīgos uzņems kā vakar TV teica (Rīga TV 24) – brīvprātīgi piespiedu kārtā – kā kādreiz PSRS laikos. Laiki jau nav mainījušies, tikai nosaukumā nevis PSRS, bet ES, kas diktē iztapīgajiem savus noteikumus.

 12. Ieradīsies 250 gados jaunu kuilenu. Ko viņi te darīs ? Strādās smagu darbu (gaterī ) ? -NEKAD.Mācīsies latviešu valodu?-NEKAD.Sēdēs mājās un klusi skatīsies TV ? – NEKAD. Atcerieties to kad viņiem tur palika -mamma,paps,brāļi,māsas,onkuļi,tantes,brālēni,māsīcas un vesels lērums citu radu. Pēc ”HUMĀNAJIEM ” Eiropas Savienības likumiem viņiem būs tiesības apvienoties ar savām ģimenēm. Un cik tad te viņu jau būs gada laikā ? Un tai lielajai varzai arī vajadzēs kur dzīvot,naudu iztikai ,visa veida sociālā palīdzība. Un kas par to visu maksās ? ES ? Nekā nebija,viņi sēdēs un parazitēs uz mūsu nodokļu maksātāju kakla. P.S. Un ko šie no18līdz 35 gadīgie ērzeļi darīs brīvā laikā ? ” Kulakā sitīs ?”‘, viņiem taču būs vajadzīga svaiga miesa,un kur viņi to meklēs ?

 13. Visas problēmas savārija ASV, atbildība jānes viņiem, bet ne mums !

 14. Atkārtosim Latvijā? Atbildēt

  “Britānijas tiesībsargājošo iestāžu aplēses liecina,ka vairāk nekā 700 jaunu vīriešu un arī vairākas sievietes no Britānijas pēdējos mēnešos ir devušies uz Sīriju un Irāku,lai pievienotos teroristu grupējumam”Islama valsts.”
  Arī Vācijas konstitūcijas aizsardzības biroja ziņojumā secināts,ka būtiski pieaudzis to Vācijas iedzīvotāju skaits,kas devušies papildināt džihādistu rindas.”

 15. Latvija, pateicoties 4.maija režīmam, ir neizdevusies valsts! Atbildēt

  Ja bēgļi taisīs problēmas, tad es šos aiz ausīm aizvilkšu atpakaļ līdz Latvijas robežai un pamatīgi iesperšu ar kāju pa pakaļu, lai šie lasās atpakaļ uz savu etnisko dzimteni.
  Katrā ziņā – Laimdotas Straujumas un ministru lēmums uzņemt bēgļus ir krimināli sodāms. Bez tam, Straujuma pati atzina, ka lēmums nebija “brīvprātīgs” un bija “uzspiests”. Kāpēc klusē DP un citas drošības iestādes? Iespējams, Straujumai un ministriem tika draudēts un viņi tika šantažēti. Piemēram par to, ka pret Straujumu izdarīts spiediens “Citadeles” bankas pārdošanas laikā ir ierosināts kriminālprocess.

 16. par manas mazās pensijas apmēru var uzņemt, un tad redz vai var izdzīvot, jo viņi grib pabalstu, jo darbu šeit nav ko piedāvāt..

 17. Pēdējais izslēdziet gaismu tuneļa galā

 18. Drausmīgs skats uz nākotni

 19. meitenēm būs prieki !

  • Sākumā varbūt būs prieki. Pēc tam – visas iespējamās āfrikāņu slimības, no kurām triperis un sifiliss būs tie vieglākie. Infekciju centra Rozentāle par to tv24 stāstīja.
   Kāpēc “bēg” tieši 18-35 gadīgie? Ne tāpēc, ka viņus Āfrikā kāds vajā. Bet lai saņemtu pabalstus un īsā laikā atsauktu iespējamos un neiespējamos radus. Ar PSRS migrantiem jau bija pieredze – baķkas, bābuškas, otpriski… bet viņiem bija vismaz dokumenti un iespējas pārbaudīt. Te ar āfrikāņiem skaits uz katru vienu laimes meklētāju būs astronomisks – jo kas ir spējīgs Āfrikas nēģeru radniecību izkontrolēt – viņi visi ir radi.

  • pēc viņu tradīcijām “prieki“ būs 8-9 gadīgām meitenēm :((( To Jūs gribat?

 20. Ja viņu pabalsts nebūs lielāks par manu 46 darba gados nopelnīto pensiju, var uzņemt. Par tādu naudu viņi nespēs izdzīvot un ātri vien aizvāksies.

  • Neceri! Brisele piespiedīs mūsu “mīkstās” valdības makstāt viņiem to pašu, cik pārējā Eiropā. Un no mūsu budžeta. Un valdība nolems maksāt, – Brisele atradīs, kā to darīsism labprātīgi.

 21. nepieciešams raudzīties uz UK un Francijas pieredzi-musulmaņi ,pat tie kas dzimuši un auguši konkrētajās patvēruma devēja valstīs,slepkavo un veic terora aktus ar īpašu nežēlību-vai mums to vajag?
  Viņi nomainīs mītnes zemi,bet paradumus nemainīs.

 22. Kārtējā neizdevusies reklāma,šeit ir parādītas tikai to cilvēku atbildes ,kas apmierinātu Straujumu,bet tos ,kas bija kategoriski pret.tos šeit neredzēsim.

 23. Neviens nerunā, kurš piegādā ieročus NEMIERNIEKIEM! ROTŠILDI UN CO!
  Kāpēc tāds jautājums. Vai kāds vispār klausās mūsu viedokļos?. Avīzes darbības veids- cilvēku kacināšana. Citadeli UZDĀVINĀJA, Straujuma teciņus steidzās- ka tik nenokavē UZDĀVINĀT!Tukš variants!

 24. Nu tad kad saksies teroristu uzbrukum,pec dauddziem gadiem,tad ari tas bus normali?

Draugiem Facebook Twitter Google+