Kultūra

Uzņemta dokumentāla spēlfilma par tango karali Stroku0

Skats no filmas. Publicitātes foto

Pēc nepilna mēneša, 6. martā kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmizrāde Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālajai spēlfilmai “Tapieris”, kas veltīta tango karalim Oskaram Strokam, portālu LA.lv informēja režisore.

Galvenajās lomās aktieri Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis. Stroka romances un tango Gidona Grīnberga muzikālā trio pavadībā filmā dzied Goran Gora, Marija Bērziņa un Laimis Rācenājs.

Tapieris – Tango karalis Oskars Stroks, neiepazītais misters X, mūziķis, kas sāka savu karjeru ar mēmā kino muzikālo pavadījumu kinoteātrī pagājušā gadsimta sākumā. Buenosairesas, Romas, Parīzes un Berlīnes mūzikas un deju klubos aizvien vēl skan Stroka melodijas.

“Tapieris” ir stāsts par mūziķi, kas cīnās par dzīvi un savu mūziku laikā, kad pasauli pāršalca lielā depresija, un Oskara Stroka mūžīgie parādi un neveiksmīgā uzņēmējdarbība ar nemitīgiem centieniem atrisināt finansiālās problēmas sasaucas ar mūsdienu realitāti.

Stroks iemantoja skatītāju un filmas veidotāju simpātijas ar savu sapni par mūziku, neskaitāmajiem romāniem un visām ar to saistītajām nepatikšanām. Tapieri Stroku apbur mēmā kino kustīgo bilžu burvība, kas liek viņam stāstīt par to savā – mūzikas valodā. Filma seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm, netieši balstoties uz Latvijas Valsts arhīva dokumentiem. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk kā 300 skaņdarbu. Komponistu savienībā Stroku uzņēma 30 gadus pēc viņa nāves.

Ilonas Brūveres filmā komponista biogrāfijas fakti saplūst ar pagājušā gadsimta sākuma vizuālo rekonstrukciju, kas skatītājiem sniedz iespēju izdzīvot un izjust Stroka likteni, tā filmu raksturo kino zinātnieks Viktors Freibergs. Aktrise Marija Bērziņa, kas atveido komponista mūzu Luizi, atgādina Stroka teikto: “Tango ir mūzika, ko vienmēr esam mīlējuši un mīlēsim. Tā ir mūzika, kur atklājas cilvēka dvēsele.”

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” laikā notiks unikālas meistarklases
1 diena
LE
LETA
Kultūra
JRT būvnieki “ReRe būve1” piedāvā “VNĪ” mierizlīgumu un risinājumu darbu turpināšanai
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Latvijas Radio koris uzstāsies Baltijas Jūras festivālā Stokholmā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki pie Brīvības pieminekļa
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts
25 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Abi vadošie Latvijas pludmales volejbola dueti Majoru smiltīs sāk ar uzvarām
50 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
3 stundas