×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Uzņemta dokumentāla spēlfilma par tango karali Stroku

Skats no filmas.
Publicitātes fotoSkats no filmas. Publicitātes foto

Pēc nepilna mēneša, 6. martā kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmizrāde Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālajai spēlfilmai “Tapieris”, kas veltīta tango karalim Oskaram Strokam, portālu LA.lv informēja režisore.

Galvenajās lomās aktieri Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis. Stroka romances un tango Gidona Grīnberga muzikālā trio pavadībā filmā dzied Goran Gora, Marija Bērziņa un Laimis Rācenājs.

Tapieris – Tango karalis Oskars Stroks, neiepazītais misters X, mūziķis, kas sāka savu karjeru ar mēmā kino muzikālo pavadījumu kinoteātrī pagājušā gadsimta sākumā. Buenosairesas, Romas, Parīzes un Berlīnes mūzikas un deju klubos aizvien vēl skan Stroka melodijas.

“Tapieris” ir stāsts par mūziķi, kas cīnās par dzīvi un savu mūziku laikā, kad pasauli pāršalca lielā depresija, un Oskara Stroka mūžīgie parādi un neveiksmīgā uzņēmējdarbība ar nemitīgiem centieniem atrisināt finansiālās problēmas sasaucas ar mūsdienu realitāti.

Stroks iemantoja skatītāju un filmas veidotāju simpātijas ar savu sapni par mūziku, neskaitāmajiem romāniem un visām ar to saistītajām nepatikšanām. Tapieri Stroku apbur mēmā kino kustīgo bilžu burvība, kas liek viņam stāstīt par to savā – mūzikas valodā. Filma seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm, netieši balstoties uz Latvijas Valsts arhīva dokumentiem. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk kā 300 skaņdarbu. Komponistu savienībā Stroku uzņēma 30 gadus pēc viņa nāves.

Ilonas Brūveres filmā komponista biogrāfijas fakti saplūst ar pagājušā gadsimta sākuma vizuālo rekonstrukciju, kas skatītājiem sniedz iespēju izdzīvot un izjust Stroka likteni, tā filmu raksturo kino zinātnieks Viktors Freibergs. Aktrise Marija Bērziņa, kas atveido komponista mūzu Luizi, atgādina Stroka teikto: “Tango ir mūzika, ko vienmēr esam mīlējuši un mīlēsim. Tā ir mūzika, kur atklājas cilvēka dvēsele.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+