×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Uzņemta populārzinātniska īsfilma par kuršiem (1)

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Kinoteātrī “Splendid Palace” 10. martā plkst. 19.30 un Latvijas televīzijā 12. martā plkst.n 19.30 pirmizrādi piedzīvos Raita Ābeles un Laura Ābeles veidotā filma “Kurši”.

“Kurši” ir populārzinātniska dokumentālā filma par vienu no senajām baltu tautām – kuršiem, kas kļuva par vienu no latviešu nācijas veidotājām. Izmantojot inscenētas, vēsturiskas ainas, intervijas ar pazīstamiem vēsturniekiem, 3D datoranimācijas rekonstrukcijas un kartes, filmas veidotāji sola aizraujošā un dinamiskā veidā pastāstīt par šo drosmīgo un kareivīgo mūsu senču cilti, kas ne tikai lika nodrebēt saviem skandināvu kaimiņiem, bet arī bija vieni no pēdējām pagānu ciltīm Eiropā un saglabāja savus rituālus līdz pat 19. gadsimtam.

Filma ļauj skatītājam bez specializētas vēsturnieku izglītības, iepazīties ar kuršu izcelsmi, to kultūras specifiku un iegūt nelielu ieskatu mūsu seno senču dzīvē – ko viņi darīja, kam viņi ticēja, kas viņus darīja spēcīgus un no kā viņi krita.

Filma tapusi ar Latvijas Valsts Kultrūrkapitāla Fonda un Tritone Studio atbalstu, režisori ir brāļi Raitis un Lauris Ābele.

Iepriekšējā brāļu Ābeļu filma “Kastrāts kuilis” šī gada sākumā atzinīgi novērtēta Prāgas īsfilmu festivālā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kur to filmu var redzet?gribetos gan

Draugiem Facebook Twitter Google+