Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
21. oktobris, 2014
Drukāt

Uzņēmumi augstas pievienotās vērtības investīciju programmā varēs saņemt lielāku avansu

"Balticovo" informē par jaunās ražotnes nodošanu ekspluatācijā

Valdībā otrdien atbalstīti Ekonomikas ministrijas (EM) virzītie grozījumi atbalsta programmā “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”, būtiski palielinot avansa apjomu komersantiem jaunu ražošanas iekārtu iegādei, informē EM.
 
Uzņēmumiem šajā programmā finansējums tiek piešķirts par ieguldījumiem pamatlīdzekļos – jaunās iekārtās un aprīkojumā, kas palīdz modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu. Ražošanas iekārtas praktiski vienmēr tiek izgatavotas atbilstoši konkrēta komersanta specifikācijām. Tāpēc iekārtu ražotāji vienmēr prasa priekšapmaksu, lai novērstu risku, ka pasūtītājs atsakās pirkt gatavo iekārtu, skaidro EM.

Programmas 3. un 4. kārtā tiek palielināts avansa apjoms no līdzšinējiem 35% līdz 90% tiem projektu iesniedzējiem, kuri spēj pierādīt, ka tik liels avanss veicinās ātrāku projektu īstenošanu, līdz ar to arī ātrāku jaunu darba vietu radīšanu. Grozījumu mērķis ir sniegt maksimāli efektīvu valsts atbalstu uzņēmējiem īstenot projektus relatīvi īsākā laikā un sarežģītākos ekonomiskos apstākļos, tādējādi atvieglojot uzņēmējiem naudas plūsmu.
 
Lai nodrošinātos pret nelietderīgu līdzekļu izlietošanas risku, avansi tiks izsniegti tikai pret bankas garantijām. Tomēr visiem komersantiem 100% apmērā tiks nosegtas izmaksas, kas ir saistītas ar bankas garantiju saņemšanu (bankas komisijas maksa), skaidro EM.

Ministrijā atzīmē, ka pēdējos piecos gados valsts un komersantu kopumā veikto investīciju apmērs jaunu ražošanas iekārtu iegādei ir vairāk nekā 650 miljoni eiro, radot aptuveni 3700 jaunas darba vietas.

2007. – 2013. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda ietvaros komersantiem sniegts atbalsts 229 miljonu eiro apmērā augstas pievienotās vērtības investīciju veikšanai – ražošanas iekārtu iegādei, kā arī 38 miljoni eiro – jaunu produktu ieviešanai ražošanā.

Ņemot vērā arī komersantu līdzfinansējumu aptuveni 380 miljonu eiro apmērā, EM lēš, ka pēdējo piecu gadu laikā kopējais investīciju apmērs ražošanas sekmēšanai ir bijis vairāk nekā 650 miljoni eiro.
 

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+