Ekonomika
Bizness

Uzņēmumi meklē patvērumu no datu aizsardzības regulas prasībām0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – AFP/LETA

Tuvojoties Eiropas Savienības (ES) Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR jeb GDPR) stāšanās spēkā dienai, aizvien vairāk uzņēmumu izvēlas izmantot grāmatvedības mākoņrisinājumus, tādējādi nododot rūpes par datu drošību pakalpojuma sniedzējiem.To apliecina arī grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” mākoņrisinājuma lietotāju skaita pieaugums – šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinājumā ar šo pašu laika posmu pirms gada, tas palielinājies par 53%.

Pirms VDAR stāšanās spēkā mākoņrisinājumi kļuvuši par glābiņu daudziem uzņēmumiem, kuri nav droši par pašu spējām garantēt personas datu drošību.

“Pārejot uz uzņēmuma vadības sistēmu mākoņrisinājuma formā, uzņēmēji šobrīd nošauj divus zaķus ar vienu šāvienu. Pirmkārt, tiek samazinātas izmaksas par sistēmas uzturēšanu, un, otrkārt, atkrīt rūpes par datu drošu glabāšanu. Atbildīgs mākoņpakalpojuma sniedzējs gādās, lai klienta datu aizsardzība atbilstu visaugstākajiem kritērijiem. Protams, mākoņrisinājumi neatrisina uzņēmuma iekšējo procesu atbilstību VDAR prasībām. To izvērtēšanai būtu lietderīgi piesaistīt zinošu speciālistu,” skaidro uzņēmuma vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Kā ziņots, ES Vispārīgā datu aizsardzības regula stājās spēkā 2016.gada 24.maijā un tiks piemērota no 2018.gada 25.maija. Papildu dažādiem personu datu aizsardzību pastiprinošiem pienākumiem un ievērojamiem sodiem par pārkāpumiem, regula paredz arī tiesības privātpersonai prasīt datu pārzinim dzēst un labot savus datus, kā arī pārnest tos uz citu organizāciju un tiesības iebilst pret savu datu profilēšanu.

LA.lv