Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Svētdiena, 26. februāris, 2017
28. septembris, 2015
Drukāt

Uzņēmumi – “spoku kuģi”, kas iztiek bez darbiniekiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

Kapitālsabiedrībai par to mēnesi, kad apgrozījums pārsniedz pieckāršotas minimālās algas apmēru (2015. gadā – 1800 eiro) un nav neviena darbinieka vai valdes locekļa, kuram atlīdzība ir vismaz 360 eiro, ir pienākums maksāt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un algas nodokli par visiem valdes locekļiem no objekta, kas ir minimālās algas apmērā.

Avots: Likumi par Iedzīvotāju ienākuma nodokli un "Par valsts sociālo apdrošināšanu"

Desmit tūkstoši darba devēju jūlijā ir iesnieguši Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pārskatus “Ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī” (DDZ), nedeklarējot darba ņēmējiem aprēķināto darba algu vai nenorādot darba ņēmējus vispār. Tie ir 13% no visiem iesniegtajiem DDZ (75,7 tūkstoši). Savukārt no tiem uzņēmumiem, kas veic aktīvu saimniecisko darbību (53,4 tūkstoši), 4,9% jeb 2,6 tūkstoši ir darba devēji, kuri DDZ iesnieguši, nedeklarējot darba ņēmējiem aprēķināto darba algu vai nenorādot darba ņēmējus.

Savukārt “Latvijas Avīzes” un “Creditreform Latvijā” veiktais pētījums liecina, ka 2014. gadā bija 5,3 tūkstoši uzņēmumu, kuros darbinieku skaits norādīts nulle, turklāt to apgrozījums bijis lielāks par nulli. Tādu uzņēmumu, kuros vidējais darbinieku skaits bijis no 0,1 līdz 0,9, bija gandrīz seši tūkstoši.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+