Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
28. septembris, 2015
Drukāt

Uzņēmumi – “spoku kuģi”, kas iztiek bez darbiniekiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

Kapitālsabiedrībai par to mēnesi, kad apgrozījums pārsniedz pieckāršotas minimālās algas apmēru (2015. gadā – 1800 eiro) un nav neviena darbinieka vai valdes locekļa, kuram atlīdzība ir vismaz 360 eiro, ir pienākums maksāt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un algas nodokli par visiem valdes locekļiem no objekta, kas ir minimālās algas apmērā.

Avots: Likumi par Iedzīvotāju ienākuma nodokli un "Par valsts sociālo apdrošināšanu"

Desmit tūkstoši darba devēju jūlijā ir iesnieguši Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pārskatus “Ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī” (DDZ), nedeklarējot darba ņēmējiem aprēķināto darba algu vai nenorādot darba ņēmējus vispār. Tie ir 13% no visiem iesniegtajiem DDZ (75,7 tūkstoši). Savukārt no tiem uzņēmumiem, kas veic aktīvu saimniecisko darbību (53,4 tūkstoši), 4,9% jeb 2,6 tūkstoši ir darba devēji, kuri DDZ iesnieguši, nedeklarējot darba ņēmējiem aprēķināto darba algu vai nenorādot darba ņēmējus.

Savukārt “Latvijas Avīzes” un “Creditreform Latvijā” veiktais pētījums liecina, ka 2014. gadā bija 5,3 tūkstoši uzņēmumu, kuros darbinieku skaits norādīts nulle, turklāt to apgrozījums bijis lielāks par nulli. Tādu uzņēmumu, kuros vidējais darbinieku skaits bijis no 0,1 līdz 0,9, bija gandrīz seši tūkstoši.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (6)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+