×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Uzņēmums, kas krāpies ar produktu piegādi Cēsu skolai, bijis iesaistīts līdzīgā skandālā arī pērn (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Uzņēmums, kas varētu būt krāpies tā dēvētajā zaļajā iepirkumā Cēsu Profesionālajai vidusskolai, vietējos produktus aizstājot ar importa produkciju, ir lietuviešu uzņēmums “Kretingos maistas”, kas ēdina bērnus vairāk nekā 20 Latvijas izglītības iestādēs un jau iepriekš bija iesaistīts skandālā ar dažādām neatbilstībām bērnu ēdināšanā.

Kā aģentūrai LETA atzina “Kretingos maistas” filiāles Latvijā vadītāja Laima Grigaitiene, uzņēmums piegādājis pārtikas produktus Cēsu skolai, taču marķējums neesot mainīts un produkcijai esot visi nepieciešamie sertifikāti.

“Mums ir augstas kvalitātes produkcija un visi sertifikāti, ko arī pierādīsim. Savukārt iepirkums ir veikts juridiski korekti,” sacīja Grigaitiene.
Vienlaikus viņa norādīja, ka nav saņēmusi informāciju no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) par pārkāpumiem, turklāt patlaban slimības dēļ neatrodas darbā, līdz ar to sīkākus komentārus nesniegs.

Kā ziņots, PVD, veicot pārbaudi Cēsu Profesionālās vidusskolas ēdnīcā, konstatējis tā dēvētā zaļā iepirkuma prasību pārkāpumus, kad vietējas izcelsmes pārtikas produkti aizstāti ar ievestajiem, attiecīgi zīmola “Zaļā karotīte” produktu vietā izmantojot importa produktus, kam šāda zīmola nav.
Lai gan uzņēmumam saskaņā ar “zaļā iepirkuma” prasībām ēdienu gatavošanā būtu jāizmanto tādā Latvijas uzņēmumā ražoti gurķi, tomāti un puravi, kas audzēti Latvijā, faktiski tiek izmantoti Spānijas izcelsmes dārzeņi.

Tāpat iepirkumam atbilstošā Latvijas uzņēmumā ražotās cūkgaļas vietā bieži tiek izmantoti Polijas un Vācijas izcelsmes cūkgaļas produkti, bet atbilstošos Latvijas uzņēmumos ražota Holandes siera vietā izmantots Polijas izcelsmes siers, tikmēr kāposti, burkāni, sīpoli un āboli ir iegādāti tādā Latvijas uzņēmumā, kur “Zaļā karotīte” piešķirta tikai kartupeļiem.

Tā kā “zaļā iepirkuma” uzraudzība nav PVD funkcija, par šiem faktiem PVD administratīvo lietvedību sākt nevar, taču PVD par pārbaudē konstatēto ir informējis Cēsu novada domi turpmāku lēmumu pieņemšanai.

Tāpat jau vēstīts, ka tieši pirms gada “Kretingos maistas” bija iesaistīts skandālā, kad atklājās, ka uzņēmums, kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu. Pārbaudēs arī secināts, ka salāti, makaroni, zupa un maize esot ievērojami mazākā daudzumā, nekā nepieciešams uz noteikto skolēnu skaitu, līdz ar to bērni apēd mazāk, nekā viņiem paredzēts, bet pašvaldība maksā kā par pilnu porciju.

Siguldas novada pašvaldība toreiz lauza līgumu ar “Kretingos maistas”, savukārt PVD uzņēmumam piemēroja naudas sodu.

Kā ziņots, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atzina, ka vietējie pārtikas produkti, kas tiek sertificēti nacionālās pārtikas shēmā jeb “Zaļajā karotītē”, turpmāk tiks vēl rūpīgāk pārbaudīti, lai pilnībā izslēgtu iespēju, ka ar šo zīmolu iepirkumos var tikt tirgota arī cita produkcija.

Produktiem, kuriem piešķirta kāda no karotītēm, ir priekšrocības valsts un pašvaldību iepirkumos.

Patlaban “Zaļā karotīte” aptver 96 ražotājus un vairāk nekā 300 produktus, bet “Bordo karotīte” – 32 ražotājus un apmēram 200 produktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas taa par KRETINGO MAISTAS. Vai ta Latvijaa pashi nevar zupu izvaariit?

  2. Šis uzņēmums baro 20 skolas-lūdzu steidzami atbildīgos veikt pārbaudes!

  3. Viss veikli- vienojas ar direktrisi un naudiņu sadala. Šita, krita!Ne ar to vien arodenē šiverē!

Draugiem Facebook Twitter Google+