×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. maijs, 2017
Drukāt

Uzņēmums ķer “laika zagļus” (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Laika pavadīšana darbā pie datora un produktīva strādāšana ir divas dažādas lietas. Tieši tāpēc Latvijas uzņēmuma “DeskTime” automātiskā darba laika uzskaites un produktivitātes izkalkulēšanas programma ir kā sapnis daudziem uzņēmumiem, kas no darbiniekiem sagaida katra algā izmaksātā centa rūpīgu atstrādāšanu. “DeskTime” ir viens no nu jau daudzajiem “Draugiem Group” paspārnē esošajiem daudzsološajiem uzņēmumiem.

 

Digitālais vagars

Vienkāršoti skaidrojot, “DeskTime” uzskaita visu pie datora pavadīto laiku, tostarp to, cik ilgi strādāts pie viena “Microsoft Word” dokumenta, cik ilgi dienā programmēts, gatavota prezentācija, tērzēts ar ģimenes locekļiem, cik ilgi sērfots sociālajos tīklos utt. Tāpat tiek reģistrēts arī prom no datora pavadītais laiks, piemēram, pusdienu pauzē vai sapulcē. Kas svarīgi, lietotni savā datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī var pavisam vienkārši lejupielādēt un sākt lietot – nav jāparaksta gari un nogurdinoši līgumi.

Svarīgi, ka programma ir ļoti vienkārša un darbu sāk automātiski – uzreiz pēc datora ieslēgšanās. Apsveicami, ka uzņēmums piedāvā 14 dienas rīku izmantot bez maksas – gana ilgs laiks, lai saprastu, cik (ne)produktīvi darbinieki strādā, kā arī par cik procentiem risinājuma izmantošanas laikā cēlusies darbinieku produktivitāte. Kā norādīja uzņēmuma izpilddirektors un vadītājs A. Rozentāls, programmas veiksmes pamatā ir tā vienkāršā lietošana. “Esam padomājuši arī par to, ka dažādiem speciālistiem ir dažādi uzdevumi. Kamēr programmētājiem sociālo tīklu lietošana diez vai ir produktīva, reklāmas vai sabiedrisko attiecību speciālistiem tā ir darba vide, bez kuras nevar iztikt. Tāpēc katrs uzņēmums programmu var pielāgot katram darbiniekam atsevišķi.”

 

Uzlabo produktivitāti par 30%

“DeskTime” dibināts jau pasen – 2011. gadā. Tā kā uzņēmums jau no sākta gala atradies zem “Draugiem Group” draudzīgā pleca, izdevies izvairīties no daudzu jaunuzņēmumu likteņa – cīņas par dažādiem grantiem, darbošanās biznesa inkubatoros, akseleratoros u. c. programmās, kurās var iegūt naudu starta kapitālam.

Tomēr arī “Draugiem Group” kopējā krājkase nav nekāda labdarība, tāpēc laba bijusi sajūta, kad pēc trīs gadu darbības “DeskTime” beidzot spējis grupas kasi papildināt arī no savas puses. Lai nav kauns izmantot uzņēmuma telpas un paēst pusdienas. “Bez Draugiem Group” atbalsta būtu grūti. Sievai ir mazs interneta bizness, un redzu, ka viņai nav viegli. Īpaši ņemot vērā arī valsts nodokļu neparedzamību. Sāc kā mikro-
uzņēmums, rēķinies ar vieniem skaitļiem, bet beigās pasaka, ka būs pavisam citādi. Ja uzņēmums balansē uz trauslas robežas, tad tie 10% nodokļos turp vai šurp ir ļoti nozīmīgi,” norāda uzņēmējs.

Programmu sākumā iedarbināja “Draugiem Group” iekšienē, jo bijusi sajūta, ka var izdarīt vairāk un vajadzētu izmērīt katra darbinieka ieguldījumu. “Viens prasa algas pielikumu, otrs norāda, ka pārstrādājies, bet trešais apgalvo, ka viņi tomēr ir sliņķi un neko nedara. Mēs palīdzam ieviest skaidrību, kas vadībai ļauj izšķirties, piemēram, par vēl viena darbinieka noalgošanu vai tieši otrādi – kāda atbrīvošanu,” sacīja A. Rozentāls.

Izrādās, ir arī tādi uzņēmumi un vadītāji, kuri programmu ieviesuši, taču darbiniekus par to nav informējuši. Tieši tad var noteikt to īsto nodarbinātības līmeni. Parasti tie ir apmēram 60%. Pēc tam, kad darbinieki par jauninājumu informēti, produktivitāte cēlusies pat par 30%. Ja darbinieks ASV gadā nopelna 60 000 dolāru, var viegli noprast, ka 30% nost no algas ir gana iespaidīgs skaitlis. “ASV liela daļa klientu maksā par nostrādātajām stundām, bet ir arī tādi, kuri maksā tikai par produktīvajām stundām. Šajā brīdī pieslēdzamies mēs un palīdzam uzņēmumiem nepārmaksāt,” norāda uzņēmuma vadītājs.

Droši vien daudzi cilvēki saskārušies ar to, ka darba vietā liegta pieeja jebkādām izklaides vietnēm, nevar arī lasīt ziņas un apskatīt “draugiem.lv” profilu. A. Rozentāls gan norāda, ka 100% produktivitāte nav veselīga. “Cilvēkam nav jāstrādā astoņas stundas bez apstājas. Ir jāatpūtina galva. Esam veikuši pētījumu, kurā noskaidrojām, ka vislabāk darbinieki strādā, ja tiešajiem pienākumiem velta 45 minūtes un tad 10 minūtes atpūšas jebkādā viņam vēlamā veidā,” stāsta jaunais uzņēmējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. 100tk lietotāju?? – Tad viņiem sen jau bija jābūt miljonāriem. $7 par lietotāju mēnesī! – parēķiniet paši.

 2. Un cilvēka veselību sabeidz par 50%. Izspiedēji. Analizēt tādus datus ir tādi paši ” laika zagļi”. Tai laikā darītu lietderīgu darbu.

 3. Likteņa ironija – draugiem.lv sākuma posmā tieši viņu dēļ bijām spiesti atvadīties no līdz tam ļoti laba speciālista.

 4. Tās ir blēņas! Nu, ja nu vienīgi tos soc tīklus ierobežo dauņiem.
  Es kā programmists ļoti bieži daudz vairāk laika pavadu i-net -ā informāciju meklējot nevis ko tieši programmējot – tā nu tas ir, vismaz man. Ko te vēl kontrolēt?

 5. C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze

 6. Vai tad radiniekus un šoferu dēlus kāds grib nopietni ierobežot ?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+