×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Uzņēmums ziedo skolām

Foto - LETAFoto - LETA

Modernizēti ķīmijas un dabaszinību mācību kabineti un laboratorijas, labiekārtots amata mācības kabinets, iegādātas jaunas interaktīvās tāfeles un saremontēta skolas aktu zāles skatuve – tādi ieguvumi gaidāmi no uzņēmuma “URALHIM” sadarbības līguma ar divām Rīgas vidusskolām un labdarības organizāciju “Ziedot.lv”.


Tā kā “URALHIM” nodarbojas ar ķīmijas preču ražošanu un transportēšanu ‒ Brīvostas teritorijā tas būvē minerālmēslu pārkraušanas termināli, arī Latvijā uzņēmums vēlas veicināt jauniešu interesi par ķīmiju. Jaunceļamais terminālis atrodas Rīgas nomales dzīvojamā rajona Vecmīlgrāvja tuvumā. Nolemts atbalstīt divas šajā rajonā esošas vidusskolas – Rīgas 31. vidusskolu un Rīgas 46. vidusskolu. Vienā no tām mācības notiek latviski, bet otrā – galvenokārt krieviski. Abas šīs skolas netika iekļautas projektā, kura gaitā dabaszinātņu kabineti tika modernizēti, izmantojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļus. Rīgas 46. vidusskolas direktors Boriss Antonovs stāsta, ka viņa vadītās skolas skolēni regulāri gūst panākumus mācību olimpiādēs ķīmijā un zinātnisko darbu konkursos, taču veikt ķīmijas eksperimentus skolā līdz šim nav bijis iespējams. Pēc projekta īstenošanas arī skolā būs moderna laboratorija.

Rīgas 31. vidusskolā aprīkos gan ķīmijas, gan dabaszinātņu mācību kabinetus, ierīkos ventilācijas sistēmu amatu mācības darbnīcā. Rīgas 46. vidusskola plāno arī iegādāties līdz septiņām jaunām interaktīvajām tāfelēm, jo patlaban to skaits skolā ir nepietiekams.

“Tādu finansiālu atbalstu skola gūst pirmoreiz,” uzsver B. Antonovs. Arī Rīgas 31. vidusskolas direktore Iveta Stivriņa teic: ziedojums skolai ļoti palīdzēs.

Preses konferencē, kurā tika paziņots par gaidāmo “URALHIM” ziedojumu skolām, gan izvērtās arī diskusija par to, vai terminālis nebūs bīstams Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem. Kā zināms, ķīmiskas vielas mēdz eksplodēt, un D. Koņajevam tika vaicāts, vai ziedojums nav maksa par risku, ko radīs terminālis. Uzņēmējs atbildēja, ka nekādā ziņā netiek maksāts par risku, un norādīja, ka vidē ir ļoti daudzas lietas, kas noteiktos 
apstākļos sprāgst. Bet, kā noprotams, par jaunceļamā termināļa drošību viņš ir pārliecināts.

Jaunajā projektā “Ziedot.lv” uzraudzīs naudas izlietošanu atbalstītajās skolās, kā arī kopā ar tām meklēs iespējas nepieciešamo aprīkojumu iegādāties pēc iespējas izdevīgāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+