×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Uzņēmumu modernizācijai no marta būs pieejami 42,4 miljoni eiro

Foto: LETAFoto: LETA

No marta programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ceturtajā kārtā uzņēmumu modernizācijai būs pieejami 42,4 miljoni eiro, portālu “LA.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Plānots, ka programmas ceturtajā kārtā tiks atbalstīti vismaz 19 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ekonomikā sasniegs vismaz 51 miljonu eiro. Iespējams, programmas kopējais finansējums tiks palielināts.

Programmas trešās un ceturtās kārtas projektu īstenotājiem ir atvieglota finansējuma plūsma, ļaujot zema riska projektos izmaksāt starpposma maksājumus bez kredītiestādes garantijas.

Tāpat līdz 2015.gada 15.novembrim pagarināts ceturtās kārtas projektu maksimālais īstenošanas termiņš. Šajā kārtā varēs saņemt programmas atbalstu arī par investīcijām kravu pārkraušanas un glabāšanas, kā arī alus ražošanas iekārtās.

EM skaidro, ka programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus ieguldīt zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm uz Latviju.

Programmas finansējumu piešķirs par ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādē, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam ir samazināts līdz 50 000 eiro, bet maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 eiro.

Projektu iesniegumus programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ceturtajā kārtā varēs iesniegt marta beigās. Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā – līdz 30.jūnijam.

Visi projektu iesniedzēji – gan mazie un vidējie komersanti, gan arī lielie komersanti – varēs uzsākt īstenot projektus drīz pēc iesniegumu iesniegšanas LIAA, sagaidot aģentūras pārbaudi projekta īstenošanas vietā. Projektu nevarēs pabeigt pirms tā apstiprināšanas, bet tas būs jānoslēdz līdz 2015.gada 15.novembrim.

Programmas “Augstas pievienotās vērtības investīciju” pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti 35 projekti, kuru kopējais attiecināmo investīciju apjoms ir  279,4 miljoni eiro, no kuriem 99,4 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Savukārt programmas trešajā kārtā iesniegti 126 projekti par kopējo pieprasīto publisko finansējumu 73,3 miljonu eiro apmērā.

Iepriekšējās kārtās atbalstītie projekti pārstāv tādu nozaru uzņēmumus kā ķīmija un farmācija, kokrūpniecība, transportlīdzekļu ražošana, kā arī mašīnu un iekārtu ražošanu, poligrāfiju, datoru, elektronikas un optikas ražošanu, pārtikas rūpniecību un šķiedru un audumu ražošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+