×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Uzņēmumu reģistrs atteicis reģistrāciju “Russia Today” pārstāvniecībai Latvijā (7)

Russia Today logo.Russia Today logo.

Uzņēmuma reģistrs (UR) atteicis Latvijas pārstāvniecību reģistrā ierakstīt Krievijas valstij piederošo informatīvo aģentūru “Russia Today”, aģentūru LETA informēja UR.

Iestādē skaidroja, ka UR valsts notārs, izskatot Krievijas Federālās valsts unitārā uzņēmuma “Starptautiskā informācijas aģentūra “Rossiya Segonya”” (“Russia Today”) pārstāvniecības reģistrācijas pieteikumu, pieņēmis lēmumu atteikt minēto pārstāvniecību ierakstīt pārstāvniecību reģistrā.

Tāpat UR atzina, ka, izskatot iestādē iesniegto “Russia Today” pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, tika konstatēts, ka tie neatbilst Latvijas Satversmei, kā arī citiem Latvijas normatīvajiem aktiem.

Jau ziņots, ka UR Krievijas valstij piederošās informatīvās aģentūras “Russia Today” pieteikums pārstāvniecības, nevis filiāles, atvēršanai Latvijā tika saņemts 29. aprīlī, aģentūrai LETA skaidro UR Galvenās valsts notāres palīdze Baiba Danovska. UR arī lūdza NEPLP sniegt viedokli šajā jautājumā, aģentūrai LETA sacīja Informācijas centra vadītāja Agnese Berga.

NEPLP sniegtajā viedoklī minēts, ka saskaņā ar UR sniegto informāciju “Russia Today” mērķis ir ar radio un interneta palīdzību izplatīt “Krievijas Federācijas ārpolitikas interesēm atbilstošas ziņas Latvijas informatīvajā telpā”.

Padome savā līdzšinējā praksē jau ir konstatējusi pārkāpumus elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuru pārraidītajā vai retranslētajā programmā tikusi izplatīta tendencioza, Krievijas Federācijas ārpolitikas nostādnēm atbilstoša informācija.

“”Russia Today”, tāpat kā pirms pusgada radītā ziņu aģentūra “Sputnik”, ir daļa no Krievijas ieročiem, kas paredzēti, lai Krievijai izdevīgo pozīciju pasaulē izplatītu ne tikai krievu, bet angļu, franču, spāņu, japāņu, itāļu un, iespējams, arī latviešu valodā,” vēstīja raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tas būtu bijis ārprāts, ja šis Aģitpropa pēctecis būtu ielaists Latvijas sirdī. Te Putlera propagandas jau tā ir par daudz.

 2. Какая убогость! Ваше «министерство правды» оно конечно лучше. Есть только одна правильная точка зрения. Других мнений и точек зрения не существует. Оруэл отдыхает… Как же вы правды то боитесь….

 3. Nu ir kārtīgi nobijušies :))
  Vara, kura paniski baidās no alternatīvas informācijas ir nolemta.
  #edvin #NAK

  • KREMĻA KRANČI ĶĒRC ! Atbildēt

   Viņiem “informācija” un propaganda ir viens un tas pats. Tā ir, kad mužiki ir paaudzēm mucā auguši un pa spundi baroti.

 4. Nu ir kārtīgi nobijušies :))
  Vara, kura paniski baidās no alternatīvas informācijas ir nolemta.
  #edvin #NAK

Draugiem Facebook Twitter Google+