×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Rīgas oļa recepti uzdāvinājuši francūži, stāsta modes dizainere Antra Hanna Pujēna

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Recepti uzdāvina franči

Modes dizainere Antra Hanna Pujēna dzimusi vēju pilsētā Liepājā. Jaunībā viņa bijusi slavena ar savu dumpīgo ģērbšanos, bet laika gaitā to nomainījis sievišķīgi elegantais stils, saglabājot gan kādu “huligānisku” akcentu, lai būtu bez klišejām, bez garlaicības. Kad Hanna izveidoja modes zīmolu “Cinnamon Concept” (tolaik “Cinnamons atelier”), viņa pārcēlās uz Rīgu. Tagad šis zīmols ir stabils modes industrijas dalībnieks un tā produkciju var nopirkt Latvijas modes dizaineru veikalos “Taste Latvia” , “8Rooms”, “Klase”’, “Madam Bonbon” un jaunatvērtajā salonā “Cinnamon Concept”. Aksesuārus mazāk skar modes tendenču maiņa, tamdēļ tie ir ļoti veiksmīgs produkts daudziem maziem veikaliņiem tepat Latvijā un arī Lietuvā, Igaunijā, Francijā, Spānijā.

Hanna ir precējusies ar francūzi, un Francijas dienvidos ir viņas otrās mājas. Tas palīdzējis izveidot veiksmīgu sadarbību ar franču parfimēriem.

“Ideju un recepti es aizguvu no Francijas, precīzāk – tā man tika uzticēta! Parfimēriem bija izdevies veiksmīgi izstrādāt tehnoloģiju jaunam blakusproduktam, atjaunojot senas tradīcijas darbam ar mālu un aromātiem. Noslēpums vienkāršs – piesūcināt porainu mālu ar smaržīgu mazgāšanas līdzekli, kas izmantojams gan kā ziepes, gan kā smalks skrubis. Ideju lokalizēju, attīstīju, izveidoju Latvijas tirgum vizuālo identitāti un nosaukumu – “Olis Rīga”.

No vietējā Latvijas māla, kurā iejauktas koka skaidas un tikai mums zināmi piemaisījumi, tapa jauns, unikāls produkts. Tehnoloģija ir sena. Krāsnī māls tiek stingri apdedzināts. Organiskās vielas izdeg un māla masa kļūst poraina. Pēc apdedzināšanas oļus lēnām atdzesē ar ūdeni un izžāvē. Process ir smalks, kvalitātes noslīpēšana prasīja laiku, lietpratēju zināšanas un, protams, komandas darbu,” stāsta modes dizainere Antra Hanna Pujēna, zīmola “Cinnamon Concept” kreatīvā direktore. Keramikas produktam ir Latvijas Amatnieku kameras sertifikāts un tā pildījumam – šķidrajām ziepēm – laboratorijas sertifikāts. Olis ir daudzkārtēji izmantojams, neplīstošs, uzpildāms un saglabā arī daļu no māla specifiskajām īpašībām. Iepakojumam izmantots kartons, kas veidots no otrreizējām izejvielām vai koksnes, kas iegūta mežā ar FSC sertifikātu. Antra Hanna piebilst, ka šī rotaļīgā un unikālā koncepta radīšana reizē ir viņas vaļasprieks un arī maza nodeva dzimtās Kurzemes jūrmalas akmeņainajiem krastiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+