×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Uzradušās Viļņas un Narvas “tautas republikas” (12)

Foto no Wileńska Republika Ludowa/Виленская Народная Республика profila www.facebook.comFoto no Wileńska Republika Ludowa/Виленская Народная Республика profila www.facebook.com

Tā nebūs sakritība, ka vienā dienā ar krievvalodīgas “Latgales tautas republikas” profila parādīšanos sociālajā tīklā “facebook” uzradās arī “Viļņas tautas republikas”, bet vēl nākamajā “Baltijas Krievzemes republikas” profili.

“Viļņas tautas republikas” profilā materiāli gan tiek ievietoti poļu valodā, taču fakts, ka vietnes nosaukums tiek dublēts krieviski, runā pats par sevi. Pirmais ieraksts “Wileńska Republika Ludowa / Виленская Народная Республика” parādījies 30. janvārī, gluži tāpat kā “Latgales tautas republikas” gadījumā. Šī vietne mēģina radīt iespaidu, ka pastāv kāda poļu un “liela skaita Lietuvā diskriminēto baltkrievu un krievu” kustība, kuras piekritēji vēlas izveidot Viļņas apgabala “republiku” un cīnīties par tās nodalīšanos no Lietuvas. Kā zināms, Viļņas apgabals pāris gadus pēc Lietuvas valstiskuma atjaunošanas 1920. gadā ar militāru spēku tika pievienots Polijai un palika tās sastāvā līdz 1939. gadam. Poļu minoritāte Viļņas apkaimē dzīvo joprojām un minētā vietne mudina to “uz rīcību”, piemēram, rakstot uz sienām dažādus saukļus, teiksim, “Viļņa – Donbass”. “Viļņas tautas republikas” vietnes veidotāji ir daudz provokatīvāk un agresīvāk noskaņoti nekā tie, kas sevi uzdod par “latgaliešiem”. Tajā var atrast videosižetu, kas aicina cīnīties “Doņeckas tautas republikas” kaujinieku rindās, fotomontāžu ar Polijas karogu Ģedimina tornī Viļņā un vairākus attēlus, kuru mērķis, šķiet, ir radīt iespaidu, ka Polijas armijas vīri būtu gatavi “nonākt līdz Kauņai”. Tāpat ir informācija par “Latgales tautas republiku”.

Provokāciju ievērojuši arī Polijas mediji. Avīze “Gazeta Wyborcza” par to ziņo rakstā ar virsrakstu “Viņi vēlas “poļu zaļos cilvēciņus” Viļņas apgabalā. Un izliekas par legālu organizāciju”. Laikraksts norāda, ka akcijas organizatori ir anonīmi, taču pēdas ved pie indivīdiem no radikālnacionālām, bet reizē prokrieviski noskaņotām aprindām Polijā. Šo aprindu pārstāvji karo prokrievisko algotņu rindās Ukrainā. “Baltijas Krievzemes republikas” profils savu darbu sācis 31. janvārī un tā sagatavotāji grasās pasludināt “krievu autonomiju” Igaunijas austrumos ar centru Narvā. Abas iepriekšminētās “republikas” šī profila veidotāji sauc par saviem “līdzbiedriem” un partneriem. Jāpiebilst, ka līdz vakardienas pusdienlaikam pie “Viļņas tautas republikas” profila atzīmi “patīk” bija likuši 2128 vietnes apmeklētāji. Tajā pašā laikā pie “Latgales tautas republikas” – 160, bet pie “Baltijas Krievzemes republikas” – 204.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Par labi dzīvojas-vajag visu nopostīt,iznīcināt,tad būs atkal pa krieviskam-rindas veikalos,atejas ar caurumu uz bedres utt,nebūs pat komunalkas-družba po sovetskomu,bet dēli un vīri aizies bojā- netiks šķiroti pēc tautības.Iekarotāji rimstieties!!!!Slimos aktīvistus laiks nolikt pie vietas!

 2. Cariskās impērijas atjaunošanai jebkuri līdzekļi labi!

 3. Tas, ka salikts “patīk”, vēl nenozīmē, ka patīk un atbalsta. Es, piemēram, sekoju, lai zinātu ar ko ienaidnieks nodarbojas un kādas provokācijas gatavo.

 4. Interesanti būs salīdzināt kā reaģēs valstu drošības policijas. Mūsējiem līdz šim viss gan ir redzes lokā, bet draudus vai, nedod Dievs, kriminālsodāmas darbības Krievijas agresijas atbalstītāju izdarībās neredz.

 5. Viļņu jau tomēr ar visu to apgabalu, Staļins atņēma Polijai un Latvijas laikā, mums bija tiešā robeža ar Poliju. Cik tur ir iznācis būt, tad poļi nav pārāk labi noskaņoti pret lietuviešiem. Sava starpā sarunājās galvenokart poliski, bet ar citiem krieviski. Lietuviski negrib lāgā runāt, vai arī neprot, tiešām nezinu, bet runā ar viņiem sliktā lietuviešu valodā ar poļu un krievu vārdiem pa starpu. Laikam jau grib uz mājām uz Poliju tikt, pie saviem tautiešiem..

 6. Bērziņ mosties – tava Moskovija nāk Baltijā un pielugt Kremļa zvaigznes nebūs tālu jābrauc – Labāk vēlēt amatā stingru Latvijas patriotu šajā agresivajā laikā – Žīguri, Levitu un varbūt vel kādu, kuru nenosaucu ar pilsonīgu drosmi un atbildību Dieva un tautas priekšā.

 7. Krieviem tagad amats ir roka ar Krimu nepietiek,tagad vini meginas saskelt un destabilizet parejos,jo krievam svariga strategija viniem ir nepieciesamas partikas un cilveku resursi,zel ka Abreni krieviem uzdavinaja,tik maza musu Latvija ka dzintara perle pie Baltijas juras,skumji ka politiki perkami…

 8. Jemeljans Pugačovs Atbildēt

  Pieprasām dibināt vēsturiskās Baškīrijas, Čečeņijas, Ingušetijas, Dagestānas, Kabardijas, Kalmikijas, Karēlijas, Čerkesijas, Jakutijas (Sahas), Mari SSR, Mordovijas, Osetijas, Tatārstanas un Udmurtijas TAUTAS REPUBLIKAS !

  • Krievijā par šādiem aicinājumiem cietums garantēts, ir īpaši bargi likumi. Kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim!

 9. Der atcerēties, ka lietuvieši liela pacēluma uzplūdā visiem sadeva pilsonību. Tas bieži vien tiek bāzts acīs Latvijai. Kā redzam, nav līdzējis.

Draugiem Facebook Twitter Google+