×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Uzraksti labu zinātniski pētniecisko darbu un tiec augstskolā bez konkursa. 155 izcilnieki izmanto iespēju (1)

Publicitātes (Ilmāra Znotiņa) fotoPublicitātes (Ilmāra Znotiņa) foto

155 Latvijas zinošākie skolēni sestdien saņēma atzinības rakstus un iespēju bez konkursa iestāties Latvijas Universitātē izvēlētās studiju programmas budžeta grupās kā balvu par kvalitatīvi izstrādātiem un prezentētiem zinātniskās pētniecības darbiem. Pavisam Latvijas skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu konferencē piektdien un sestdien piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 978, vēsta Valsts izglītības satura centrs.

Centīgākie un prasmīgākie jaunie zinātnieki mācās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā. Apbalvojumus saņēma astoņu jelgavnieku iesniegto pētījumu autori. Žūrijas atzinību izpelnījās arī 7 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas darbi un pa pieciem Rīgas 64.vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Siguldas valsts ģimnāzijas audzēkņu zinātniskās pētniecības darbiem. Vēl sešas skolas saņēmušas 4 apbalvojumu, bet piecas – 3. Pavisam apbalvoti 122 darbi no 61 Latvijas vispārizglītojošās skolas.

Trīs darbi saņēma speciālbalvas. Rīgas Tehniskās universitātes balva piešķirta Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēnam Ralfam Putenim par pētījumu «Uz infrasarkanās plēves sildelementa bāzes veidota sildītāja pielietojums apkurē un tā efektivitāte», Rīgas Stradiņa universitātes balvu saņēma Elīza Marija Masule no Siguldas Valsts ģimnāzijas par darbu «Glikozes koncentrācijas izmaiņas asinīs fiziskās slodzes ietekmē ar pirmā tipa cukura diabētu slimam un veselam cilvēkam», bet pie Izglītības un zinātnes ministrijas speciālbalvas tika Luīze Strogonova no Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas par pētījumu «Ārzemēs dzīvojošo tautiešu iespējas atgriezties Latvijā».

Paralēli iespējai bez konkursa iestāties augstskolā laureāti iegūs iespēju pārstāvēt savu valsti starptautiskās skolēnu zinātniskā darba konferencēs Eiropā un ASV.

«Skolēnu zinātniskās pētniecības darbībai ir ilggadējas un noturīgas tradīcijas. Vairāk nekā ceturtā daļa no Latvijas skolām ik gadu motivē skolēnus no mācībām brīvajā laikā veikt patstāvīgi pētnieciskos darbus visdažādākajās nozarēs, radot padziļinātu interesi par zinātni un vēlmi pievienoties jauno zinātnieku saimei. Pēdējos divos gados Latvijas augstskolas ir aktīvi palīdzējušas gan konsultējot skolēnus darbu izstrādē, gan piedaloties skolēnu darbu vērtēšanā. Kā apliecinājums tam ir arī augstie mūsu skolēnu sasniegumi starptautiskajos konkursos un izstādēs,» saka Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs Guntars Kitenbergs, uzrunājot jauniešus salīdzināja zinātniskās pētniecības darba izstrādi ar to, kas viņam ļoti garšo – šokolādes saldējumu uz kociņa, kur pamatne ir literatūras apskats, bet garšīgākā ir izpētes praktiskā daļa: «Esmu pilnīgs zinātniskās pētniecības produkts. Jau kopš 9. klases, kad tapa mans pirmais darbs, mani aizrāva pētnieciskais gars, kas gadu no gada urdīja mani radīt jaunus pētnieciskos darbus, izzinot jaunas parādības. Brīdī, kad domāju par profesijas izvēli, es atcerējos, kas man «garšo» visvairāk. Taču pētnieciskā pieeja palīdz ne tikai tiem, kuri vēlas saistīt dzīvi ar zinātni. Tā vienlīdz labi palīdz uzņēmējiem un citiem sava ceļa gājējiem, kuri vēlas bīdīt savas lietas un idejas».

Šogad zinātniskās pētniecības darbu konferences 3. posmā – valsts konferencē – piedalījās 978 audzēkņi, kas ir divreiz vairāk nekā parasti. Viņi divās dienās Latvijas Universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē prezentēja 798 pētnieciskos darbus 23 zinātņu sekcijās.

Pasākums notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros. Projekts tiek īstenots kopš 2017. gada un paredz ilgtspējīgu zinātniski pētniecisko darbu tradīciju attīstību sadarbībā ar augstskolām 4 gadu garumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+