×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Uzraugi pieprasa bloķēt virkni populāru tiešsaistes azartspēļu vietņu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Sakarā ar noteikumiem, kas spēkā stājās 1.augustā, Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija (IAUI) vēstulē interneta pakalpojumu nodrošinātājiem pieprasījusi bloķēt vairākas populāras azartspēļu vietnes, kas darbojas bez licences.

Vēstulē, ko nosūtījusi inspekcijas priekšniece Signe Birne, sakaru kompānijām pieprasīts bloķēt pieeju tādām vietnēm kā “Triobet”, “Unibet”, “Pokerstars”, “Betway”, “Betsafe” un vairāk nekā desmit citām. Lai arī vēstule nosūtīta pirms trim dienām, minētajām azartspēļu vietnēm joprojām iespējams piekļūt bez problēmām, novēroja biznesa portāls “Nozare.lv”.

Kā “Nozare.lv” paskaidroja Birne, IAUI ir prasījusi bloķēt 20 interneta vidē zināmākās azartspēļu pakalpojuma sniedzēju vietnes. “Šis saraksts ir ievietots arī mūsu mājaslapā. Jāatzīmē, ka kopā tādu lapu ir ap 1000. Taču IAUI seko līdzi, lai tās tiek bloķētas saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem.”

Jautāta, kāpēc patlaban ir iespējams piekļūt vietnei “Triobet”, Birne norāda, ka tas ir tāpēc, ka bloķēšana ir jāveic piecu darba dienu laikā, kopš spēkā stājās jaunie MK ierobežojošie noteikumi.

Pieprasījums bloķēt konkrētās vietnes veikts saskaņā ar MK 2014.gada 9.jūnija noteikumiem Nr.291 “Kārtība, kādā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija sagatavo un nosūta lēmumu par piekļuves ierobežošanu Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta mājaslapām”. Šāda veida dokumentus komersantiem plānots izsūtīt vismaz reizi ceturksnī, un to izpildīšana noteikta piecu dienu laikā.

Latvijā patlaban licences izņēmuši četri uzņēmumi – “Optibet”, “Olympic Casino Latvia”, SIA “viensviens.lv” un “Joker”, kas ir vienīgā no kompānijām, kas izņēmusi licenci, bet pakalpojumu nepiedāvā.

Jau ziņots, ka minēto noteikumu izstrāde nav notikusi bez aizķeršanās un vairāki sakaru nozares uzņēmumi, kā arī asociāciju locekļi iebilduši pret to.

Likumā veiktais jaunievedums – uzlikt elektronisko sakaru komersantam pienākumu veikt Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja tīmekļa vietnes slēgšanu vai lietotāju piekļuvi tai – ir nopietns likumdošanas brāķis, kas tapis lielā steigā un nav ticis pienācīgi izdiskutēts ar nozares ekspertiem, norādīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Centieni bloķēt nelegālo azartspēļu interneta lapas gaidīto rezultātu nesniegs, jo tās ir viegli piereģistrēt no jauna citā domēnā, par likumu skeptisks bija sakaru kompānijas “Baltcom” bijušais valdes loceklis Gints Kiršteins.

Tai pat laikā atsaucoties uz likumdošanas pieredzi kaimiņvalstī Igaunijā, tiešsaistes totalizatora SIA ”Viensviens.lv” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bandenieks bilda, ka mūsu ziemeļu kaimiņiem, ieviešot tiesības bloķēt nelicencēto azartspēļu vietņu domēnus un liedzot maksājumus, izdevies kopš 2009.gada piespiest reģistrēties deviņiem jauniem komersantiem. Interesanti, ka daži no tiem komersantiem, kas nesen Igaunijā noformējuši licenci, Latvijā joprojām darbojas nelicencēti, piezīmēja uzņēmējs. Igaunija ar savu 5% likmi spējusi piecu gadu laikā nodokļos iekasēto summu palielināt no 100 000 eiro līdz 640 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kādēļ jānoslogo interneta pakalpojumu sniedzēji un jārada interneta cenzūra? Vērsieties pie šiem uzņēmumiem tiesiskā ceļā un ierobežojiet naudas plūsmas. Drīz jau Ziemeļkorejas mēroga lodziņš uz internetu palicis tik būs.

  2. Kur ir viedoklis no Latvijā populārākajiem azartspēļu piedāvātājiem? Pokerstars, Unibet, Betsafe, Triobet?

  3. Izbijušais komjaunietis Mārtiņš Bandenieks , kurš nav spējīgs izveidot pat Latvijas mērogam konkurentspējīgu spēļu biznesu, ir izdomājis ka ar lobiju un demagoģijas palīdzību, biznesu var mēģināt pacelt bloķējot konkurentus, iesaistot administratīvus resursus.

Draugiem Facebook Twitter Google+