×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Uzreiz pēc starta Klusajā okeānā iegāžas Krievijas raķete “Zenit”

Krievijas raķete, ar kuru izplatījumā bija paredzēts nogādāt ASV telekomunikāciju satelītu, tikai dažas minūtes pēc starta no mobilās jūras platformas iegāzusies Klusajā okeānā.

 

“Palaižot raķeti “Zenit”, notika negadījums,” paziņoja informācijas avots korporācijā “Energija”, kurā izgatavota raķete “Zenit-3SL”. “Raķete iegāzās Klusajā okeānā. Mēs esam izveidojuši komisiju, lai noskaidrotu negadījuma cēloņus.” Pēc raķetes starta vēl nebija pagājusi viena minūte, kad notika pirmās pakāpes dzinēju avārijas atslēgšanās, sacīja “Energija” prezidents Vitālijs Lopota. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, pirmās pakāpes dzinēju avārijas atslēgšanās notikusi aptuveni 50. sekundē pēc raķetes starta.

Uz jautājumu par turpmāko raķešu palaišanu programmas “Sea Launch” ietvaros tiks atbildēts pēc tam, kad darbu būs beigusi komisija, kas izmeklēs “Zenit” avāriju, sacīja “Energija” prezidents. “Ir jāpastrādā avārijas komisijai. Kosmodroms [t.i., platforma “Odyssey”] ir darba kārtībā. Atkarībā no komisijas secinājumiem tiks pieņemts lēmums” par nākamajiem raķešu startiem, sacīja Lopota.

Starptautiskais konsorcijs “Sea Launch” kopš 1999. gada izmanto bijušo Klusā okeāna naftas ieguves platformu komercraķešu startiem. No 34 līdz šim notikušajiem raķešu startiem līdz šim tikai divi bija beigušies ar pilnīgu neveiksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+