×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Straujuma Eiropas Parlamentā informē par prioritātēm; pauž līdzjūtību Francijai (Tiešraide)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma uzrunā ES parlamentu.

Eiropas kaimiņi būs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā (ES) Padomē prioritāte, trešdien, uzrunājot Eiropas Parlamentu, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka tiks atbalstīts darbs pie Eiropas kaimiņu politikas pārskata.

“Tikai dabiski, ka mūsu galvenā uzmanība ir pievērsta Austrumiem, taču mēs tikpat nopietni strādāsim arī ar jautājumiem, kas svarīgi mūsu kaimiņiem Dienvidos. Migrācijas radītie izaicinājumi būs starp būtiskākajiem mūsu dienaskārtībā,” sacīja Straujuma.

Premjere pauda, ka nebūs iespējams izvairīties no sarunas par bezprecedenta notikumiem mūsu Austrumu kaimiņos, jo Krievijas agresija pret Ukrainu ir apdraudējums Eiropas miera un tiesiskuma pamatiem.

“Mums arī jāskatās plašāk attiecībā uz Centrālāzijas reģionu, kur Eiropas Savienības klātesamība un iesaiste nesasniedz savu pilnu potenciālu. Mēs aktīvi darbosimies, lai pārskatītu Eiropas Savienības Centrālāzijas stratēģiju,” teica premjere

Straujuma atgādināja, ka šā gada maijā Rīgā notiks Austrumu partnerības samits, kas dos iespēju izvērtēt sasniegto kopš pēdējā Austrumu partnerības samita Viļņā.

“Latvijas prezidentūra strādās pie globālajiem izaicinājumiem atbilstošas Kopējās drošības un aizsardzības politikas veidošanas,” piebilda premjere.

Laimdota Straujuma trešdien Strasbūrā tāpat izteica līdzjūtību Francijai un tās tautai saistībā ar nesen piedzīvotajiem teroraktiem.

Viņa uzsvēra, ka uzbrukums Francijā ir uzbrukums vārda brīvībai un Eiropas vērtībām.

“Es izmantoju šo Eiropas tautu pārstāvniecības forumu, lai aicinātu ikvienu no mums un ikvienu iedzīvotāju uz vēl lielāku cieņu pret citu kultūru un uz jaunu uzticības līmeni starp tautām. Šajā spriedzes laikā, kad terorisms gribētu mums uzspiest arvien jaunu eskalāciju, arvien plašākas sadursmes starp reliģijām, grūstu mūs uz vardarbību, mums ir jātop vēl cilvēciskākiem. Mums ir jāturpina interesēties par citām kultūrām, lai mūsu prātus nebūtu iespējams aizmiglot ar demagoģiju vai greizu faktu interpretāciju,” sacīja Straujuma.

Valdības vadītāja arī norādīja, ka Eiropas Savienībai (ES) ir jābūt gatavai aizstāvēt sevi, savus pilsoņus un savas vērtības. Viņa pauda, ka visām ES institūcijām un visām dalībvalstīm jāapvieno spēki, lai nodrošinātu adekvātu ES atbildi izaicinājumam, kas mests Eiropas kopā dzīvošanas modelim.

“Mums jāiedarbina visi ES rīcībā esošie mehānismi, kas izveidoti cīņai pret terorismu. Ar lielu nepacietību gaidām arī Komisijas solīto jauno programmu cīņai pret terorismu. Īpaša uzmanība jāpievērš gaidāmajai Eiropas Iekšējās drošības stratēģijai,” teica premjere.

Aģentūra BNS vēstīja, ka Straujuma trešdien uzrunā EP, lai iepazīstinātu tā deputātus ar Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+