×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Uzrunās ļaudis kļūt par audžuģimenēm, viesģimenēm vai adoptētājiem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

3. oktobrī, plkst. 12.00 Garkalnes novada kultūras centrā Berģi (adrese: Rīga, Brīvības Gatve 455).

Bērnu tiesību speciālisti un arī audžuģimenēs augušie jaunieši uzrunās Babītes novada iedzīvotājus kļūt par audžuģimenēm, viesģimenēm vai adoptētājiem.

Šī tikšanās turpina pasākumu virkni, ko organizē nodibinājums „Sociālo pakalpojumu aģentūra” sadarbībā ar Rīgas Domes Labklājības departamentu un Latvijas Kristīgo Aliansi bāreņiem.

Projekta uzdevums ir iepazīstināt Pierīgas novadu iedzīvotājus ar iespējām, juridisko procedūru, sociālajiem nosacījumiem un praktisko pieredzi, lai vērtētu savu motivāciju un pamatoti izšķirtos par šādu soli.

Projekta mērķis – nodrošināt maksimāli lielam bērnu skaitam iespēju augt ģimenē (arī cilvēks, kurš dzīvo viens var kļūt par ģimeni bērnam)

Notikums iesāksies ar teatralizētu uzvedumu „Velniņi”. Ar grūtībām sastapušies bērni paši izspēlēs savas dzīves notikumus un emocijas.

Pēc izrādes projekta būtību izklāstīs un uz jautājumiem atbildēs:

  • Rīgas Domes Labklājības departamenta ģimeņu un bērnu sektora galvenā speciāliste – eksperte Sandra Rancāne,
  • Projekta vadītāja, Sociālo pakalpojumu aģentūras valdes locekle, Ārija Martukāne (izaudzinājusi 6 bērnus audžuģimenes un aizbildniecības statusā),
  • Bērnu tiesību speciāliste, juriste Laila Hendzele.

Pierīgas reģions, t.sk. arī Garkalnes novads izvēlēts tādēļ, ka tieši Rīgā ir visvairāk gadījumu, kad bērni dažādu iemeslu dēļ jāšķir no bioloģiskajiem vecākiem un aptuveni 500 bērnu dzīvo sociālās aprūpes iestādēs. Savukārt, Rīgas iedzīvotāju iespējas pieņemt bērnus savās ģimenēs jau tiek aktīvi izmantotas. Plānotas tikšanās arī citos Pierīgas novados.

Bērnam ir tiesības augt ģimenē. Kādai ģimenei, savukārt, šī varbūt ir lieliska iespēja….

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+