Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. septembris, 2014
Drukāt

Uzsāk iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu

gripa_vakcina2

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs „Latvijas Infektoloģijas centrs” uzsāk iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu. Gripa Latvijā izplatās rudens/ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz brīdi, kad gripa jau būs sākusi izplatīties. Imunitāte pret gripu izveidosies aptuveni 7 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.

Latvijas Infektoloģijas centra Vakcinācijas kabinetā pieejamā gripas vakcīna atbilst šoziem prognozētajiem sezonālās gripas vīrusu apakštipiem (3 komponentu vakcīna). Gripa ir akūta augšējo elpceļu vīrusinfekcija, kas izpaužas ar pēkšņu slimības sākumu, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, „laušanas sajūtu” kaulos, sausu, mokošu klepu un stiprām galvassāpēm. Tai raksturīga augsta infekciozitāte un slimības izplatīšanās epidēmiju vaidā. Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Kad slimnieks klepo, runā, šķauda, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.

Infektologi atgādina, ka vakcinācija ir galvenais gripas profilakses paņēmiens un tā ieteicama visiem iedzīvotājiem. Īpaši nozīmīga vakcinācija ir riska grupas pacientiem, t.i., tiem, kas sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm, kā arī bērniem vecumā līdz 2 gadiem un pacientiem, kas vecāki par 60 gadiem. Jo lielāks ir vakcinēto iedzīvotāju skaits, jo retāk vērojama gripas smaga norise ar dzīvībai bīstamām komplikācijām un mazinās gripas izplatīšanās iedzīvotāju vidū.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+