Ekonomika
Bizness

Uzsāk “Liepājas Metalurga” izpārdošanu izsolē2


AS  “KVV Liepājas Metalurgs”.
AS “KVV Liepājas Metalurgs”.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Akciju sabiedrības “KVV Liepājas metalurgs” nodrošinātie kreditori ir saskaņojuši uzņēmuma maksātnespējas administratora Guntara Kora izstrādāto rūpnīcas mantas izsoļu plānu. Pirmo īpašumu ūtrupi izsludināšot jau šodien, 23.februārī, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

“Rītdien paziņojums par uzņēmuma nekustamā īpašuma izsoli tiks publicēts “Latvijas Vēstnesī”,” vakar “Kurzemes vārdam” sacīja G. Koris, piebilstot, ka izsoles notiks vairākās daļās. “Tagad aiziet pirmās sešas daļas, kas saskaņā ar likumu noslēgsies pēc mēneša.”

Jautāts, vai pirmajās izsolēs iecerēts pārdot kādu vērtīgu uzņēmuma aktīvu, administrators atbildēja apstiprinoši.

Jau rakstījām, ka G. Koris janvārī nolēma “KVV Liepājas metalurgs” piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām, jo potenciālais investors uzņēmējs Igors Šamis, ar kuru notika pārrunas vairāku mēnešu garumā, nebija izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Ministru prezidents Māris Kučinskis iepriekš pauda, ka valsts no gaidāmās “KVV Liepājas metalurga” mantas izsoles varētu atgūt 20 miljonus eiro, kas gan ir tikai aptuveni trešā daļa no valsts minētajā ražotnē ieguldītās naudas summas.

Saistītie raksti
LA.lv