×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Uzsāk militāro būvju demontāžu Skrundas lokatora pilsētiņā (1)

Foto - www.demontaza.lvFoto - www.demontaza.lv

Uzsākta pamesto militāro būvju demontāža Skrundas novadā, bijušā Skrundas lokatora apkaimē. Šobrīd tiek demontētas divas būves ar 1200 kvadrātmetru lielu apbūves platību, informē demontāžas veicēji.

Darbu pasūtītājs ir AS “Latvijas valsts meži” un izpildītājs Demontāža.lv. Demontāžas darbus paredzēts veikt trīs mēnešu laikā, līguma summa ir 23 tūkstoši eiro. Skrundas lokatora ēku un būvju demontāžas darbu veikšana notiek licenzēta uzņēmuma Demontāža.lv speciālistu vadībā.

“Darbu veikšanā izmantojam speciālo tehnisko aprīkojumu – ekskavatorus ar hidrauliskajām demontāžas šķērēm un hidrauliskajiem āmuriem, frontālo iekrāvēju un mobilo drupināšanas iekārtu. Būvgruži pēc tam tiks pārstrādāti betona šķembās, kuras izmantos autoceļu un laukumu segumu izbūvē, bet nojaukto ēku vietā sakoptajā teritorijā paredzēts ierīkot mežu,” stāsta uzņēmuma Demontāža.lv direktors Mārtiņš Mālnieks.

Skrundas lokators jeb Skrundas radio lokācijas stacija (RLS) bija militārs padomju armijas objekts, kas atradās Skrundas pilsētas tuvumā. Ar kontrolētu sprādzienu 1995. gada 4. maijā tika nojaukta RLS jaunā ēka un šim notikumam piedēvēta simboliska nozīme, atbrīvojoties no padomju armijas militārā mantojuma. RLS pilsētiņas teritorijā atradās vairākas dzīvojamās mājas, kazarmas, administratīvās ēkas, katlumāja, bērnudārzs, vidusskola un daudzi citi objekti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tie puiši no demontaza.lv man arī jauca, bija prieks sadarboties!

Draugiem Facebook Twitter Google+